Справа № 2-1576/08
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
09 червня 2008 року Новокаховський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого судді: Непомнящої Н.О.
при секретарі: Биковій Ю.В.
з участю представника позивача: Фесенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка цивільну справу за позовом ВАТ “Південелектромаш” до ОСОБА_1 про визнання такою, що втратила право користування житловим приміщенням та стягнення заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання відповідачку такою, що втратила право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою:АДРЕСА_1 посилаючись на те, що з 2006 року відповідачка за вказаною адресою не проживає без поважних причин, заяв про тимчасову відсутність за місцем реєстрації не надходило, відповідачка не є військовослужбовцем. Також просить стягнути з відповідачки заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг в сумі 1176 грн. 17 коп.
В попередньому судовому засіданні представник позивача зменшила позовні вимоги в частині стягнення заборгованості до 925 грн. 70 коп., в судовому засіданні позов з урахуванням вказаних змін підтримала з підстав, зазначених в позовній заяві.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася з невідомих суду причин - про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомила.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.ст. 224 - 226 ЦПК України.
Заслухавши представника позивача, свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ним зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців.
Згідно зі ст. 72 ЖК України визнання особою такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Відповідно до п. 18 Примірного положення про гуртожитки робітники, службовці, студенти, учні, а також інші громадяни, які проживають у гуртожитку зокрема зобов'язані: використовувати надану жилу площу відповідно до її призначення; забезпечувати схоронність приміщень, обладнання й інвентаря; зберігати чистоту й порядок у жилих приміщеннях, своєчасно вносити плату за користування жилою площею і за комунальні послуги відповідно до п. 38, 39 Примірного положення, яким встановлено, що плата за користування жилою площею в приміщеннях, що знаходяться в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних стосунках, провадиться за встановленими ставками. Витрати на комунальні послуги входять до ставки плати за користування жилою площею і окремо плата за них не стягується. Громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, вносять плату за користування жилою площею і за комунальні послуги по ставках квартирної плати (тарифах), установлених для будинків державного та громадського житлового фонду. Плата за користування жилою площею в гуртожитку і за комунальні послуги вноситься не пізніше десятого числа наступного за оплачуваним місяця.
Примірне положення про гуртожитки не передбачає збереження площі у гуртожитках за відсутніми мешканцями.
Судом встановлено, на балансі ВАТ “Південелектромаш” знаходиться гуртожиток, розташований за адресою: АДРЕСА_1
Відповідно до довідки паспортного столу відповідачка зареєстрована за вказаною адресою у кімнаті 216, тобто є наймачем вказаного житлового приміщення, проте за місцем реєстрації не проживає, плату за користування кімнатою не вносить.
Відповідно до актів перевірки паспортно-реєстраційного режиму по відомчому житловому фонду від 14.01.2007 року, 25.03.2008 року, відповідачка за вказаною адресою не проживає тривалий час з 2006 року.
Згідно із наданим суду розрахунком заборгованість відповідачки по оплаті житлово-комунальних послуг складає 925 грн. 70 коп.
СвідокОСОБА_2, ОСОБА_3 в судовому засіданні показали, що у складі комісії по перевірці паспортно-реєстраційного режиму по відомчому житловому фонду здійснювали перевірку стану дотримання наймачами відомчого житлового фонду, зокрема гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 паспортно-реєстраційного режиму. В ході перевірки було встановлено, що відповідачка за місцем реєстрації не проживає з 2006 року, будь-яких заяв про поважність причин не проживання від неї не надходило. Факт непроживання відповідачки за вказаною адресою з 2006 року підтвердили сусіди.
Доказів щодо поважності причин непроживання відповідачки у спірному житловому приміщенні суду не представлено.
Таким чином, позов підлягає задоволенню і до спірних правовідносин суд застосовує за аналогією закону норми ст.ст. 71, 72 Житлового кодексу України.
У відповідності із ст.ст. 71, 72 Житлового кодексу України, п.п. 18, 38, 39 Примірного положення про гуртожитки, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 3 червня 1986року N 208; керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 224-226 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Визнати ОСОБА_1 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ “Південелектромаш” заборгованість по житлово-комунальним послугам в сумі 925 грн. 70 коп., а також витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн. 00 коп., всього 955 грн. 70 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його оголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд.
Заочне рішення може бути переглянуте Новокаховським міським судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в загальному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після її подачі, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Н.О.Непомняща
- Номер: 6/493/32/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1576/2008
- Суд: Балтський районний суд Одеської області
- Суддя: Непомняща Н.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.10.2018
- Дата етапу: 19.10.2018