ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2006 року м. Київ
Колегія суддів
Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого – судді Фадєєвої Н.М.
суддів: Бим М.Є., Костенка М.І., Леонтович К.Г., Чалого С.Я.,
при секретарі: Єфімовій В.В.
розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за касаційною скаргою Малого приватного підприємства “ Оазис Плюс” на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 24 січня 2006 року в частині стягнення штрафних санкцій в сумі 3395 грн. по справі за позовом Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Малого приватного підприємства “ Оазис Плюс” про стягнення штрафних санкцій за не створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені за прострочку платежу, -
в с т а н о в и л а :
У вересні 2005 р. Чернівецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося із скаргою до Малого приватного підприємства “Оазис Плюс” про стягнення штрафних санкцій за не створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені за прострочку платежу, мотивуючи тим, що відповідно до ст.19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 р. для підприємств, установ. організацій, незалежно від форми власності і господарювання встановлений норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від чисельності працюючих, а якщо працюючих від 15 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця. Відповідно цього Закону норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у відповідача становить 2 особи. Однак, на підприємстві працюють два інваліди, які є сумісниками і не включені до штатних працівників, що є невиконання нормативу. Згідно ст.20 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та Постанови КМУ “ Про затвердження порядку сплати підприємствами, установами і організаціями штрафних санкцій до відділень фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обігу та використання цих коштів” від 28.12.2001 р. відповідач на користь позивача має сплатити штраф у розмірі 3395,65 грн. та пеню в сумі 154,84 грн. за не створення робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно нормативу.
Рішенням господарського суду Чернівецької області від 2 листопада 2005 року в задоволенні позову відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 24 січня 2006 р. рішення господарського суду змінене позов Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в частині стягнення штрафних санкцій в сумі 3395,65 грн. задоволений, в стягненні пені в сумі 154,84 грн. відмовлено.
У поданій касаційній скарзі Мале приватне підприємство “ Оазис Плюс”, не погоджуючись із рішенням суду апеляційної інстанції, просить зазначене судове рішення в частині стягнення штрафних санкцій скасувати із-за неправильного застосування норм матеріального права, на які вона посилалася в скарзі
В запереченнях на касаційну скаргу Чернівецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, просить касаційну скаргу залишити без задоволення, а постанову апеляційного суду залишити без змін, як таке, що відповідає закону.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи касаційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
В ході судового розгляду встановлено, що згідно ст.19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” Мале приватне підприємство “Оазис Плюс” повинне створити 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів. Зі звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2004 р. вбачається, що на підприємстві працювало два інваліди, але відповідно наказу про їх прийняття на роботу - за сумісництвом.
Суд апеляційної інстанції прийшов до вірних висновків, що працю інвалідів за сумісництвом не можна відносити до облікового складу працівників, які перебувають в штаті даного підприємства, оскільки відповідно до п.2.3 Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих в народному господарстві, до облікового складу штату працівників не включаються працівники, прийняті на роботу за сумісництвом, облік таких працівників ведеться окремо, так як вказані працівники знаходяться на обліку в штаті працівників за основним місцем роботи. За таких обставин відповідачем належним чином не було повідомлено центр зайнятості щодо наявності вакантних місць для працевлаштування інвалідів, що підтверджує на неналежне створення робочих місць для працевлаштування інвалідів і апеляційний суд обґрунтовано на підставі ст.19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” задовольнив позовні вимоги в частині стягнення штрафних санкцій в сумі 3395,65 грн.. Обґрунтовано суди першої та апеляційної інстанції відмовили в стягненні пені, оскільки застосування штрафних санкцій мало місце за 2004 р., а зміни до вказаного закону про застосування пені внесені 31.05.2005 р., тому не підлягають застосуванню до правовідносин, які відбулися до прийняття змін.
З такими висновками апеляційного суду погоджується колегія суддів Вищого адміністративного суду України, які ґрунтуються на вимогах закону, на який посилається скаржник
При розгляді справи судом апеляційної інстанції правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, вірно встановлені фактичні обставини справи та дана їм належна правова оцінка.
Доводи касаційної скарги висновків судів першої та апеляційної інстанцій не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні скаржником наведених норм матеріального права.
Згідно вимог ст. 224 КАС України суд залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення – без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
За таких обставин підстав для скасування рішення суду апеляційної інстанції не вбачається.
Керуючись ст.ст. 220, 221, 224, 230, 231 КАС України, колегія суддів –
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Малого приватного підприємства “ Оазис Плюс” залишити без задоволення.
Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 24 січня 2006 року залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту оголошення і оскарженню не підлягає.
Судді:(підпис)Фадєєва Н.М.
(підпис)Бим М.Є.
(підпис)Леонтович К.Г.
(підпис)Костенко М.І.
(підпис)Чалий С.Я.
З оригіналом згідно
Суддя Вищого адміністративного
суду України К.Г.Леонтович