Справа № 2-о-214/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.08.2007 року Бориспільській міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Мартинова Є.О.
при секретарі: Макаревич Я.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориспіль справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Бориспільська міська рада, про встановлення факту прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду з даною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 - її бабуся. На випадок своєї смерті заповіт остання не складала і єдиним спадкоємцем за законом був її син і батько заявниці ОСОБА_3. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина до складу якої входить садиба, що розташована АДРЕСА_1. До державної нотаріальної контори ОСОБА_3 із заявою про прийняття спадщини не звертався, вважаючи, що право на спадщину перейде йому автоматично. Проте він прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління або володіння спадковим майном. Після смерті ОСОБА_2 батько заявниці постійно проживав та користувався спадковим майном. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер. Заявниця завчасно подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті батька, але в зв»язку із тим, що останній належним чином не оформив право на спадщину, нотаріус не вправі видати заявниці свідоцтво про право власності на спадщину за закокном. На підставі викладеного заявниця просить встановити факт прийняття її батьком ОСОБА_3 спадщини, що відкрилася після смерті його матері ОСОБА_2
Заявниця в судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги в повному обсязі.
Представник Бориспільської міської ради проти позову не заперечує.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява обгрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 - бабуся заявниці, що підтверджується копією свідоцтва про смерть. На випадок своєї смерті заповіт остання не складала і єдиним спадкоємцем за законом був ОСОБА_3 - батько заявниці. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина до складу якої входить садиба, що розташована АДРЕСА_1. Право приватної власності на садибу за ОСОБА_2 закріплюється на підставі свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя та свідоцтва про право на спадщину.
До державної нотаріальної контори ОСОБА_3 із заявою про прийняття спадщини не звертався, вважаючи, що право на спадщину перейде йому автоматично. Проте він прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління або володіння спадковим майном. Після смерті своєї матері ОСОБА_2 постійно проживав та користувався спадковим майном, а саме, підтримував у належному стані будинок та прибудинкові споруди, користувався предметами домашньої обстановки та повсякденного вжитку, які належали його матері, обродляв землю, постійно споачував усі необхідні платежі по утриманню даної садиби.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер, про що свідчить копія свідоцтва про смерть. Заявниця завчасно подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті батька, але в зв»язку із тим, що останній належним чином не оформив право на спадщину, нотаріус відмовила видати заявниці свідоцтво про право власності на спадщину за закокном.
Відповідно до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р), спадщина вважається прийнятою, якщо на протязі 6 місяців з моменту смерті спадкодавця спадкоємець прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.
Згідно п. 4-5 Прикінцевих та перехідних положень нині діючого Цивільного Кодексу, до правовідносин, що виникли до 1 січня 2004 року, застосовуються положення Цивільного Кодексу України, який був прийнятий законодавчим органом 18 липня 1963р.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 вчинені всі дії, які свідчать про прийняття ним спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_2, а тому заяву слід задовольнити, встановивши даний факт.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р.), керуючись ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, заінтересована особа - Бориспільська міська рада, про встановлення факту прийняття спадщини задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді садиби АДРЕСА_1, шляхом вступу у фактичне володіння спадковим майном.
Даний факт встановлений для оформлення документів про прийняття спадщини.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення