Справа №11»а»-665 2007 р. Категорія: кримін.
Головуючий у суді 1-ї інстанції Проць В.А. Доповідач Пасько Д.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія судців судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого-судді Паська Д.П.
суддів: Ващук В.П., Зайцева В.А.
за участю прокурора Альчука М. П.
засудженого ОСОБА_1 розглянула 22 серпня 2007 року у відкритому судовому засіданні у м. Вінниці кримінальну справу за апеляціями прокурора зі змінами і засудженого ОСОБА_1 з доповненнями на вирок Козятинського міськрайсуду від 7 березня 2007 року, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, раніше неодноразово судимий, засуджений за ст. 185 ч.3 КК України на чотири роки позбавлення волі;
- за ст. 186 ч. 2 КК України на п'ять років позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України остаточно покарання за сукупністю злочинів призначено шляхом часткового складання покарань у виді семи років позбавлення волі.
В задоволення цивільного позову стягнуто з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області 423 гр. 69 коп. судових витрат за проведення експертизи.
Як вбачається з вироку ОСОБА_1 визнаний винним і засуджений за те, що 6 березня 2006 року біля 16 год. в м. Козятин, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вибив вхідні двері в АДРЕСА_1, та з проникненням до житла потерпілого ОСОБА_2 вчинив крадіжку телевізора «LG» з пультом дистанційного управління вартістю 855 гр.
Крім того, він визнаний винним і в тому, що 18.03.2006 p., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння в с Нападівка Козятинського району вчинив пограбування з застосуванням фізичного насильства ОСОБА_3 на загальну суму 996 гр.
В апеляції прокурора зі змінами ставиться питання про скасування вироку і направлення справи на новий судовий розгляд у зв'язку з істотними порушеннями вимог кримінально-процесуального законодавства та м'якістю призначеного покарання.
Апелянт вважає, що суд порушив положення ст. ст. 319, 320, 341 КПК України, оскільки не надав підсудному ОСОБА_1 останнього слова, суд не видалявся для постановления вироку до нарадчої кімнати, після проголошення вироку головуючий по справі не роз'яснив підсудному зміст вироку, строки і порядок його оскарження.
Крім того, вважає, що ОСОБА_1 призначено надто м'яке покарання, яке не відповідає ні тяжкості вчинених ним злочинів, ні особі винного.
Засуджений ОСОБА_1 просить вирок скасувати у зв'язку з тим, що суд не в повному об'ємі з'ясував обставини справи, не взяв до уваги його доводи про те, що криміна-
льна справа щодо нього сфальсифікована працівниками міліції, які вибивали з нього показання, застосовуючи фізичне насильство.
Апелянт вважає також, що суд невірно оцінив докази, а справу розглядав з обвинувальним ухилом.
Заслухавши доповідача, виступ прокурора, який підтримав апеляцію зі змінами частково, окрім доводів про м'якість призначеного ОСОБА_1 покарання, виступ засудженого ОСОБА_1 який просить вирок скасувати, а його звільнити з-під варти, перевіривши матеріали кримінальної справи, обговоривши доводи апелянтів колегія суддів приходить до висновку, що апеляції підлягають частковому задоволенню.
Як вбачається з протоколу судового засідання (а. с. 254 зворот) після оголошення судових дебатів завершеними суд оголосив перерву до 6 березня 2007 року.
Після цього ніяких записів про продовження судового засідання, про надання останнього слова підсудному, про видалення суду в нарадчу кімнату для постановления вироку, про проголошення вироку, роз'яснення його сутності та порядку оскарження, порядку ознайомлення з протоколом судового засідання і принесення на нього зауважень у протоколі немає, що свідчить про порушення судом положень ст. ст. 319. 320, 341 КПК України, що згідно ст. 370 КПК України відноситься до істотних порушень кримінально-процесуального закону і тягне за собою скасування вироку.
Районним судом при розгляді справи також не роз'яснено підсудному його право відповідно до ст. 87 ч. 4 КПК України вимагати повного фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу, про що він зазначає у своїй апеляції, а він би бажав, щоб такий запис проводився.
Крім того, судом не в повному об'ємі перевірені доводи ОСОБА_1 про фальсифікацію справи щодо нього та застосування фізичного насильства з метою примушування до дачі показань вигідних працівникам міліції.
При новому розгляді справи ці порушення мають бути усунуті, обставини, на які посилається ОСОБА_1 перепровірені, а в разі доведеності його вини призначене відповідне покарання.
Підстав для зміни запобіжного заходу колегія суддів не вбачає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 366, 377 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляцію прокурора зі змінами та апеляцію засудженого ОСОБА_1 з доповненнями задовольнити частково.
Вирок Козятинського міськрайонного суду від 7 березня 2007 року стосовно ОСОБА_1 скасувати, а справу повернути на новий судовий розгляд в той
же суд але в іншому складі.