АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц- 1796 \ 07 Головуючий по 1 інстанції
Категорія - рядок 34 звіту Савранський О.А.
Доповідач в апеляційній інстанції Демченко В.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 24 " вересня 2007 року. м. Черкаси
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
Головуючого: Трюхана Г.МГ.
Суддів : Демченка В.А., Василенко Л.І.
при секретарі: Наконечній М. М.
розглянувши у ^відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу
ОСОБА_1 на рішення Корсунь-Шевченківського районного суду
від 23 липня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до
ОСОБА_2 , третьої особи -- органу опіки та піклування Корсунь-
Шевченківської міської ради про відібрання дитини від бабусі , -
встановила :
ОСОБА_1 у лютому 2007 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, третьої особи - Органу опіки і піклування Корсунь-Шевченківської міської ради про відібрання дитини від бабусі, його неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, посилаючись при цьому на те , що його колишня дружина - ОСОБА_4, у травні 2006 року виїхала за кордон, а неповнолітнього сина залишила на виховання баби ОСОБА_2 , своєї матері, видавши їй нотаріально завірену довіреність на виховання сина. Але відповідач ОСОБА_2 перешкоджає йому зустрічатись з сином, позбавляє його можливостей зустрічей , син не відвідує школу і йому невідоме місце знаходження неповнолітнього сина з 13 жовтня 2006 року, а тому просив відібрати неповнолітнього сина - ОСОБА_3 від відповідача.
Рішенням Корсунь-Шевченківського районного суду від 23 липня 2007 року відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третьої особи - органу опіки і піклування Корсунь-Шевченківської міської ради про відібрання дитини .
Не погоджуючись з винесеним рішенням по справі , позивач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на вказане рішення , в якій посилався на те, що рішення суду не обґрунтоване , є незаконним , оскільки винесене при неповному з'ясуванні обставин справи, висновки суду не відповідають обставинам справи , - у зв'язку з чим просив рішення суду першої інстанції скасувати та направити справу на новий розгляд .
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, вивчивши матеріали справи , перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку про те , що апеляційна скарга підлягає відхиленню зі слідуючих підстав .
При вирішенні даного позову суд першої інстанції в достатньо повному обсязі з'ясував обставини справи , перевіривши доводи та заперечення сторін , проаналізувавши зібрані докази та давши їм належну правову оцінку , прийняв рішення , яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.
Так, позивач ОСОБА_1 у своєму позові просив суд відібрати дитину від відповідача, оскільки відповідач чинить перешкоди у спілкуванні з сином і йому невідоме місце знаходження дитини , і вважає, що дитина повинна проживати з батьком при відсутності матері - проте , в підтвердження своїх вимог позивачем не було надано доказів які б підтверджували обставини відмови у побаченні з сином зі сторони відповідача та факт проживання його неповнолітнього сина у відповідача, після 13 жовтня 2006 року , а тому суд першої інстанції всебічно і повно оцінив надані сторонами докази по даних обставинах.
При цьому , правильно було враховано , що відповідно до рішення суду від 12 жовтня 2001 року, неповнолітній ОСОБА_3 залишений проживати з матір'ю, і, фактично , спір про місце проживання неповнолітньої дитини повинен розглядатися між батьками тоді, коли така дитина тримається біля себе одним з батьків за допомогою фізичного чи психічного насильства, що не було встановлено в суді першої інстанції і позивачем не було надано доказів в обґрунтування своїх доводів.
А відповідно до ст. .60 ЦПК України , кожна сторона зобов'язана довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог .
Поряд з цим , позивачем не було доведено ті обставини , що мати дитини не виконує належним чином свої материнські обов'язки по вихованню сина , а судом першої інстанції дана обставина була досліджена і оцінена при прийнятті рішення та встановлено , що мати -ОСОБА_4 не позбавлена батьківських прав , дитина виховується належним чином у неї, а відповідач по справі ОСОБА_2 , на час розгляду справи не виховує дитину і неповнолітня дитина проживає окремо від неї з матір'ю.
Посилання позивача у апеляційній скарзі на те , що судом не встановлені обставини і висновки суду не відповідають фактичним обставинам , не можуть бути прийняті до уваги , оскільки рішення суду ґрунтується на правильному застосуванні матеріального та процесуального закону , і відповідно до ст. 308 ЦПК України , не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань , а тому , колегія суддів не вбачає підстав , визначених ст. 311 ЦПК України , для скасування рішення суду першої інстанції та передачі справи на новий судовий розгляд, які не були також наведені і апелянтом у скарзі.
Поряд з цим , колегія суддів вважає необхідним відмітити те , що п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюбу та сім*ю України » №16 від 12 червня 1998 року (з послідуючими змінами внесеними постановою Пленуму ВС України від 30.03.2007 року № 3 ) визначає , що суди при вирішенні спору про місце проживання дитини мають враховувати те , хто із батьків проявляє більшу увагу до дитини і турботу про неї, особисті якості батьків , можливість створення належних умов до виховання дитини , а відповідно до принципу 6 «Декларації прав дитини » від 20 листопада 1959 року , - дитина для повного та гармонійного розвитку
його як особистості потребує любові та розуміння , і повинна рости , коли це можливо , на вихованні батьків, а малолітня дитина не повинна, крім випадків коли є виняткові обставини , бути розлученою з матір'ю .
Відповідно до статті 9 « Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року » закріплено принцип , щоб дитина не розлучалась з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в найкращих інтересах дитини .
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги ОСОБА_1 та залишення суду першої інстанції без зміни.
На підставі наведеного та керуючись ст. .303, ст. .307, ст. .308, ст. 313, ст. 314-316, ст. .319 ЦПК України , колегія суддів -
ухвали ла:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити .
Рішення Корсунь-Шевченківського районного суду від 23 липня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третьої особи - органу опіки і піклування Корсунь-Шевченківської міської ради про відібрання дитини залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з дня проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили .