Судове рішення #23004499

Справа № 2702/3346/12


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"17" травня 2012 р. м. Севастополь

Гагарінський районний суд м. Севастополя в складі:

Головуючого, судді: О.Д.Опанасюка

при секретарі: Л.М. Міхєєвій

За участі позивачки: ОСОБА_1

представника позивачки: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,

УСТАНОВИВ:

15.03.2012 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання їх сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1\4 частки усіх видів заробітку щомісячно до повноліття дитини.

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що 6 серпня 2010 року вона вступила у шлюб з відповідачем, шлюбно-сімейні відносини припинені з вересня 2011 року, оскільки спільне життя між сторонами не склалося, втрачені почуття любові та взаєморозуміння, відповідач зловживає алкоголем. Від шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідач допомоги на утримання сина не надає, у зв'язку з чим, позивачка просить стягнути з нього аліменти на утримання сина у розмірі 1\4 частки усіх видів заробітку.

У судовому засіданні позивачка та її представник ОСОБА_2 - позовні вимоги підтримали у повному обсязі, уточнивши, що сім'я розпалася з вини відповідача ще в 2011 році, примирення між подружжям не можливо. На стягненні судових витрат не наполягала. Крім того, після розірвання шлюбу просила поновити їй дошлюбне прізвище - ОСОБА_1.

Відповідач ОСОБА_3 - у судове засідання 16.05.2012 року та 17.05.2012 року (після оголошення перерви для представлення довідки про склад сім'ї ) - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням, причини не явки суду не повідомив. 11.05.2012 року - надав до суду письмові заперечення на позов, у яких просив розірвати їх з позивачкою шлюб, однак не погодився з причинами розірвання шлюбу зазначеними у позові, зокрема він ніколи не зловживав спиртними напоями, не спричиняв скандалів та сварок та не виганяв дружину з дитиною з дому. Шлюб на його думку розпався з вини позивачки.

Суд, відповідно до ст. ст.169, 224 ЦПК України, вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, з урахуванням того, що немає необхідності заслуховувати його особисті пояснення, від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, а позивачка та її представник не заперечував проти заочного вирішення справи.

Суд, заслухавши пояснення позивачки та її представника, вивчивши матеріали справи, вважає вимоги позивачки обґрунтованими і законними, і які підлягають задоволенню у повному обсязі.

Суд встановив, що 06 серпня 2010 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 був зареєстрований у Відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції у м. Севастополі ( актовий запис № 631 від 06 серпня 2010 року).

Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Фактично шлюб між сторонами розпався у 2011 року, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу неможливо.

Майнового спору, спору щодо проживання і виховання дитини сторони не мають.

Суд, враховуючи інтереси сторін, їх малолітньої дитини, вважає необхідним шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 розірвати, тому що ця вимога відповідає дійсній волі сторін, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечить їх інтересам, і інтересам їх дитини.

Суд вважає недоцільним прийняти заходи щодо примирення подружжя, відповідно до вимог ст.111 СК України, оскільки ні позивачка, ні відповідач не мають наміру зберегти шлюб.

Відповідно до вимог ст.113 СК України, суд вважає необхідним задовольнити клопотання позивачки та після розірвання шлюбу відновити їй дошлюбне прізвище - ОСОБА_1.

Як вбачається з довідки КП «Житлосервіс-5» від 16.05.2012 року № 1341 року ОСОБА_4 зареєстрований за місцем проживання матері за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки повинні утримувати дитину до досягнення ним повноліття.

У письмових запереченнях на позов, відповідач не виразив свою думку щодо вимог про стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітнього сина, однак зазначив, що він працевлаштований, зокрема перебуває у рейсах, у зв'язку з чим, суд відповідно до ч.1 ст. 183 СК України, вважає можливим стягнути з нього аліменти у частці заробітку (доходу.)

Частиною 2 ст. 182 СК України передбачено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

ОСОБА_3 не надано суду доказів того, що він має інших утриманців, які не будь матеріальні проблеми чи проблеми зі здоров'ям або доказів на підтвердження інших обставини, що мають істотне значення для визначення розміру аліментів, у зв'язку з чим суду вважає необхідним стягнути з нього аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1\4 частки усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

З урахуванням інтересів неповнолітньої дитини, відповідно до положень статті 367 ЦПК України, суд вважає за необхідне допустити негайне виконання судового рішення у межах суми платежу за один місяць.

Позивачка не просила стягнути судові витрати. Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача в дохід держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп., оскільки позивачка при зверненні до суду була звільнена від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 104-105, 110-113, 182 -183 191 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10,11, 60, 79, 88, 208- 209, 212-215, 224- 226 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Розірвати шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_1, зареєстрований у Відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції у м. Севастополі ( актовий запис № 631 від 06 серпня 2010 року).

Після розірвання шлюбу відновити ОСОБА_1 дошлюбне прізвище - ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Київ, громадянина України на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1\4 частки усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з 15.03.2012 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуто Центральним районним судом м. Сімферополя за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана до суду протягом десяти днів з дня отримання його копії, або оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Центральний районний суд м. Сімферополя у порядку, передбаченому ст. ст. 292, 294, ЦПК України.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація