Судове рішення #230028
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

Справа № К-21817/06                                                                             

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

02 серпня 2006 року                                                                                                              м. Київ

 

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:

 

Ліпського Д.В. -  головуючий,

Амєліна С.Є.   -   суддя-доповідач,

ОСОБА_3,

ОСОБА_4,

ОСОБА_5,

 

при секретарі Мудрицькій Ю.В.

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Військового апеляційного суду Центрального регіону України від 11 серпня 2005 року в справі за скаргою ОСОБА_1 на рішення та дії Служби безпеки України,

 

в с т а н о в и л а :

 

В касаційній скарзі, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, позивач ставить питання про скасування ухвали судді Військового апеляційного суду Центрального регіону України від 11 серпня 2005 року, якою на підставі пункту 4 частини 2 статті 136 Цивільного процесуального кодексу України 1963 року (в провадженні суду є справи по спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав) відмовлено в прийнятті скарги ОСОБА_1 на рішення та дії Служби безпеки України. Просить направити справу на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Судом встановлено, що в червні 2005 року ОСОБА_1 звернувся у Військовий апеляційний суд Центрального регіону України зі скаргою на рішення та дії Служби безпеки України, пов'язані з виданням наказу про призначення ОСОБА_2 на посаду ІНФОРМАЦІЯ_1 у складі Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, в прийнятті якої ухвалою судді Військового апеляційного суду Центрального регіону України від 16 червня 2005 року відмовлено на підставі пунктів 1 та 9 частини 2 статті 136 Цивільного процесуального кодексу України 1963 року (заява не підлягає розглядові в судах; заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи).

10 серпня 2005 року ОСОБА_1 повторно звернувся у Військовий апеляційний суд Центрального регіону України зі скаргою на рішення та дії Служби безпеки України, пов'язані з виданням наказу про призначення ОСОБА_2 на посаду ІНФОРМАЦІЯ_1 у складі Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

Перевіривши правильність застосування судом норм процесуального права, правової оцінки обставин у справі колегія суддів приходить до висновку про те, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з пунктом 4 частини 2 статті 136 Цивільного процесуального кодексу України 1963 року, суддя відмовляє в прийнятті заяви якщо в провадженні суду є справи по спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав.

Висновок судді про те, що повторна скарга ОСОБА_1 не може бути прийнята, оскільки в провадженні суду вже є справа по спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, суперечить фактичним обставинам справи, з яких вбачається, що ухвалою судді Військового апеляційного суду Центрального регіону України від 16 червня 2005 року, яка набрала законної сили, відмовлено у прийнятті скарги  ОСОБА_1 на рішення та дії Служби безпеки України, пов'язані з виданням наказу про призначення ОСОБА_2 на посаду.

При відсутності в провадженні суду справи по спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав суддя не мав підстав для відмови в прийнятті скарги ОСОБА_1 від 10 серпня 2005 року на підставі пункту 4 частини 2 статті 136 Цивільного процесуального кодексу України 1963 року.

Допущені судом порушення норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, не можуть бути усунені судом касаційної інстанції, що відповідно до вимог частини 2 статті 227 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для скасування судового рішення і направлення справи на новий розгляд.

Керуючись статтями 223, 227, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України

 

у х в а л и л а :

 

Касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Військового апеляційного суду Центрального регіону України від 11 серпня 2005 року скасувати.

Справу за скаргою ОСОБА_1 на неправомірні дії голови Печерського районного суду міста Києва направити на розгляд до суду першої інстанції для вирішення питання про її прийняття.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України за винятковими обставинами протягом одного місяця з дня відкриття обставин.

 

 

Судді:

Д.В. Ліпський    С.Є. Амєлін    Т.Ф. Весельська   Т.А. Чумаченко   В.В. Юрченко

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація