Судове рішення #2299649
Справа № 2-784/2008 року

Справа № 2-784/2008 року

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

місто Ковель                                                                                                   06 травня  2008 року

 

            Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням

 

     судді                                                                  Миронюка М.Г.,

                 за участю секретаря                                        Посполітак Г.О.,

                 позивача                                                          ОСОБА_1                    

 

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в місті Ковелі цивільну справу  за позовом  ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про визнання особи такою, що втратила  право користування жилим приміщенням , суд, -

 

в с т а н о в и в :

 

            ОСОБА_1  звернулась до суду  з позовом  до  ОСОБА_2   про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Свої позовні вимоги обгрутовує тим, що вона, ОСОБА_1 , являється власником 46/100 частини житлового будинку в АДРЕСА_1 . Позивачка на прохання ОСОБА_2  уклала з ним договір найму житлового приміщення, згідно якого 09.08.2005 року зареєструвала  його  в даному будинку, хоча він жодного дня  не проживав по даній адресі , а проживав фактично по АДРЕСА_2, перебуваючи у фактичних шлюбних відносинах з її  дочкою, ОСОБА_3. .Позивачці відомо , що останнє місце проживання  ОСОБА_2.  м. Одеса , де він працює на ППВКФ „Мікромегас” .   Починаючи з дня прописки  , 09.08.2005 року  і по даний час ОСОБА_2. не проживає в будинку  позивачки, тоді як остання змушена сплачувати за нього зайві комунальні платежі. Крім того , відповідач добровільно не бажає  знятися з реєстрації  обліку з вищевказаного  житлового будинку , що обмежує  права  позивачки , як власника  житлового приміщення  та  не виконує умови договору найму житла , а тому ОСОБА_1 звернулась до суду та просить визнати ОСОБА_2.  таким, що втратив  право користування жилим приміщенням.

            В судовому засіданні  позивачка ОСОБА_1  позов підтримала з підстав викладених  у заяві, просить  його  задовольнити,  та визнатиОСОБА_2 таким, що втратив право  користування  жилим приміщенням. 

            В судове засідання відповідач ОСОБА_2. не з'явився, хоча належним чином судом був повідомлений про час і місце розгляду справи ( про що свідчить поштові повідомлення № 874235, № 893000 ).

 Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений , і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, заслухавши пояснення позивачки, з'ясувавши обставини справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.

            Згідно ст. 71 ЖК України  при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення  протягом шести місяців, а відповідно до ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

            Стаття 825 ч.3 ЦК України передбачає, що договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї.

З свідоцтва про право власності  на об'єкти  нерухомого майна серії САА № 378696  зареєстрованого в реєстр. № 9559982 від 16.01.2005 року  вбачається , що 46/100 частини житлового будинку , який розташований  вАДРЕСА_1 належить ОСОБА_1  на праві приватної власності . Свідоцтво видане  на підставі рішення виконкому  Дубівської сільської ради від 25.11.2004 року № 11/3.

Як вбачається з будинкової книги ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований  09.08.2005 року в АДРЕСА_1

            Згідно акту   обстеження житлових умов  проживання від 03.07.2007  року, виданого Дубівською сільською радою  , виявлено , що ОСОБА_2. в житловому будинку в АДРЕСА_1  не проживає  і не проживав , а був  тільки зареєстрований , його власних  речей у будинку не виявлено .

Відповідач  ОСОБА_2.  не користується житловим приміщенням  по АДРЕСА_1 що зобов'язує позивачку сплачувати зайві комунальні платежі.

Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд вважає, що позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2.  про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням слід задовольнити , оскільки за місцем прописки відповідач відсутній вже більше двох  років і  точних  даних  про його місце перебування не має,

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10,60,88,212,213,214,215,218 ЦПК України, ст.ст. 71,72 ЖК України,  ст.ст.810,825 ЦК України, суд, -

 

                                              

В И Р І Ш И В :         

           

Позов задовольнити повністю.

            Визнати  громадянина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1,   таким, що втратив право  користування жилим приміщенням, яке знаходиться за АДРЕСА_1       

 

ОСОБА_2   протягом десяти днів з дня отримання копії рішення може бути подано до Ковельського міськрайонного суду заяву про перегляд заочного рішення.

 

 Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

Головуючий                                                                                               

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація