Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #2297200
Справа № 2-202 / 2008 рік/

Справа № 2-202 / 2008 рік/

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 12 березня 2008 року                                                                                              м. Коростишів

Коростишівський   районний суд Житомирської області

          В складі :   головуюго судді        -     Василенка Р.О.

                          секретарі              -            Алейнікової Н.Ю.

                         з участю позивачаОСОБА_1

        розглянувши у відкритому судовому засіданні у заочному порядку цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання,-

ВСТАНОВИВ:

        Позивач звернулась до суду з вказаним позовом про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., яка навчається в Житомирському кооперативному коледжі бізнесу і права на платній основі, на утримання якої відповідач не надає матеріальну допомоги, хоча працює і яку просить стягнути у судовому порядку в розмірі ¼ частини заробітку(доходу) відповідача.

          В судовому засіданні позивач підтримала позов про стягнення аліментів, пояснила, що дочка навчається, навчання платне, відповідач коштів на її утримання не надає, вони звертались до відповідача одразу після досягнення дочкою повноліття і останній обіцяв надавати допомогу, однак не надає її до цього часу. Просить позов задовольнити та аліменти стягувати з часу досягнення дочкою повноліття.

Відповідач для розгляду справи 12.03.2008 року о 13 год. 30 хвл. в судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду належним чином оповіщений, про причини неявки суд не повідомив, під час попереднього розгляду справи позов визнавав, а тому суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів, позивач не заперечила проти ухвалення судом заочного рішення.

           Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши надані по справі докази, на засадах змагальності, в межах позовних вимог, вважає, що позов підлягає до задоволення.

          Так, судом встановлено, що шлюб між сторонами розірвано, про що в книзі реєстрації актів про розірвання шлюбу 15.07.1997 року зроблено запис за № 94. Від шлюбу мають дитину - дочку ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., копією свідоцтва про народження дитини серії НОМЕР_1підтверджується факт запису в якості батьків - позивача та відповідача, довідками з Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права від 21.01.2008 року підтверджується факт навчання повнолітньої ОСОБА_3 у вказаному навчальному закладі на заочній формі навчання за спеціальністю бухгалтерський облік з 01.09.2007 року до 30.06.2009 року та на фінансово-економічному відділенні стаціонарно з 01.09.2006 року до 30.06.2010 року, навчання платне. Відповідач матеріальної допомоги в зв'язку з продовженням навчання повнолітньої дитини не надає.

          Згідно ст.199 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги. Відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу дитині, оскільки має постійне місце роботи, працює в фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, що підтверджується відповідною довідкою від 03.01.2008 року.

          У відповідності до ст.ст. 182, 191,200 СК України суд визначає аліменти у ¼ частці від заробітку (доходу) відповідача щомісяця починаючи з дня подачі позовної заяви, оскільки позивачем не надано суду доказів того, що вживались заходи до добровільної сплати аліментів, а відповідач ухилявся від їх сплати, до закінчення навчання дочки, тобто до 30.06.2010 року.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України рішення в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача стягуються витрати на інформаційно-технічне забезпечення, на користь держави стягується судовий збір.

     Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 3,10,60,81,88,208,209,212,213-215,225,226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 182, 191, 199,200 Сімейного Кодексу України суд,-

ВИРІШИВ:

         Позов  задовольнити.

         Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_3 кошти в розмірі ¼ частини заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 05.02.2008 року до закінчення навчання, тобто до 30.06.2010 року, але не довше ніж до досягнення нею 23-річного віку.

Стягнути з ОСОБА_2судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. та на користь УДК у Коростишівському районі витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 грн.

         Допустити негайне виконання судового рішення в межах платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуте Коростишівським райсудом за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до апеляційного суду Житомирської області через Коростишівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 Суддя                                                                                                                       Р.О. Василенко