Судове рішення #22971765

Справа № 1628/550/12

Провадження №2/1628/151/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


м. Хорол

Хорольський районний суд

Полтавської області

в складі: головуючого судді – Коновод О.В.,

при секретарі - Вовк М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі місцевого суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, вказавши, що вона ОСОБА_1, є донькою ОСОБА_3, що доводиться копією свідоцтва про народження ОСОБА_4 ІП-ЯР № 436088 та копією свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_4 1-КЕ№ 004232.

05 липня 2006 року батько позивача ОСОБА_3 помер в селі Попівка Хорольського району Полтавської області, що підтверджується копією свідоцтва про його смерть ОСОБА_5 І -КЕ за № 042758.

Після смерті спадкодавця ОСОБА_3 залишилось спадкове майно, тобто: право на земельну частку (пай) КСП «Червона Зірка» Хорольського району Полтавської області загальною площею 2,33 в умовних кадастрових гектарах, що доводиться копією Сертифікату на право на земельну частку ( пай) Серія ПЛ № 009243.

З довідки виконкому ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району від 21.02.2012 року № 153 слідує, що ОСОБА_3 дійсно був зареєстрований і проживав по день смерті 05 липня 2006 року в селі Попівка Хорольського району Полтавської області. Заповіт від імені ОСОБА_3 в сільській раді не складався та не посвідчувався.

У зв"язку з тим, що позивачем пропущений шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті 05 липня 2006 року батька ОСОБА_3, встановлений ст. 1270 ЦК України, ОСОБА_1 було роз"яснено завідуючою Хорольської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 необхідність звернутись до суду з відповідною заявою, що слідує з повідомлення від 24 лютого 2012 року за Вих.№ 01-16/242.

В резолютивній частині позовної заяви ОСОБА_1 прохає суд розгляд справи провести без її участі.

Відповідач ОСОБА_2 сільська рада Хорольського району Полтавської області в письмовій заяві до суду позов визнає повністю та прохає суд розгляд справи провести без представника сільської ради.

Дослідивши матеріали справи, врахувавши позицію сторін, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з слідуючих підстав.

ОСОБА_1 дійсно пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті спадкодавця ОСОБА_3, з поважної причини, оскільки не має юридичної освіти та достатніх знань в області спадкового права України, але виявляла намір прийняти спадщину, оскільки утримувала на руках правовстановлюючі документи на спадкове майно померлого батька та вважала, що таким чином фактично прийняла спадщину.

Статтею 1222 ЦК України передбачено, що спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд, оцінивши підстави, які перешкодили позивачці вчасно подати заяву про прийняття спадщини, вважає, що вони є поважними. При цьому суд, виходив з того, що на даний час серед населення країни, особливо, яке проживає в сільській місцевості, дійсно існує проблема юридичної грамотності, яку не можна не брати до уваги. Вказані особи дізнаються про свої цивільні права та обов’язки лише в конкретних випадках, коли виникає необхідність користування ними. Таким чином, ОСОБА_1 пропустила строк подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин. Підстав для відмови в задоволенні позовних вимог позивачки судом не встановлено.

Враховуючи, що спадщина може бути визнана відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини в порядку, передбаченому ст. 1277 Цивільного кодексу України, а спадщина може перейти у власність територіальної громади, належним відповідачем по даній справі є ОСОБА_2 сільська рада Хорольського району Полтавської області, на території якої знаходиться вказане спадкове майно.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 213, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1218,1221,1270,1272,1277 Цивільного кодексу України, суд -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий

строк для прийняття спадщини померлого 05 липня 2006 року батька ОСОБА_3, терміном 2 / два / місяці, з дня набрання рішення суду законної сили.


Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського районного суду в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, що брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий:


  • Номер: 2/1628/151/12
  • Опис: визначення додаткового строку для прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 1628/550/12
  • Суд: Хорольський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Коновод О.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.03.2012
  • Дата етапу: 07.03.2012
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація