Справа № 1628/980/12
Провадження №6-а/1628/8/12
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" травня 2012 р. м.Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Коновода О. В.
при секретарі Вовк М. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про відстрочення виконання судового рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області звернувся до суду з заявою про відстрочення виконання судового рішення.
В заяві вказував, що в провадженні Хорольського районного суду Полтавської області перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Хорольської РДА, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про перерахунок та виплату соціальних виплат. Постановою Хорольського районного суду Полтавської області позов задоволено частково. Оскільки видатки на забезпечення виконання судових рішень за програмами соціального захисту у Державному бюджеті на 2012 рік не передбачалися, начальник ЦНЗСП просив відстрочити виконання судового рішення.
В судове засідання представник заявника не з'явився, хоча повідомлявся про час та місце слухання справи. його неявка не перешкоджає розгляду питання про відстрочення виконання судового рішення.
Врахувавши позицію заявника, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Вивчивши матеріали справи судом встановлено, що в заяві Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області зазначено підставу, яка не може впливати на виконання судового рішення та не вказано конкретний період, на який необхідно відстрочити виконання судового рішення, а тому суд вважає необхідним відмовити в задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення.
Виходячи із вимог змісту вище зазначеної статті відстрочення виконання судового рішення можливе лише у випадках відсутності коштів на рахунку, але Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області не надало суду доказів, що підтверджують даний факт.
Враховуючи вище викладене, суд вважає що Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області не довело своєї заяви про відстрочення виконання судового рішення , оскільки взагалі не доведено наявність обставин вказаних в ст. 263 КАСУ , а саме відсутність коштів на рахунку. Тому, заява про відстрочення виконання судового рішення не підлягає задоволенню.
Відмовляючи у задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення суд виходить із засад справедливості, добросовісності, розсудливості, верховенства права та законності відповідно до вимог ст.ст. 2,7 КАС України.
Керуючись ст. 263 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про відстрочення виконання судового рішення - відмовити.
На ухвалу протягом п'яти днів з дня її проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Харківського адміністративного апеляційного суду через Хорольський районний суд з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: О.В.Коновод