Судове рішення #22946676

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

23 травня 2012 р.Справа № 2а-5385/12/0170/28


Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Калініченко Г.Б., перевіривши виконання вимог статей 99, 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом

ОСОБА_1

до Кримської Республіканської санітарно-епідеміологічної станції

про визнання протиправними дій та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Кримської Республіканської санітарно-епідеміологічної станції (далі відповідач) про визнання дій Кримської Республіканської санітарно-епідеміологічної станції щодо складання протоколу про порушення санітарних норм від 28.04.2012 року протиправними та винесення постанови про порушення санітарних норм №08 від 28.04.2012 року, скасування постанови про порушення санітарних норм №08 від 28.04.2012 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Зі змісту позовних вимог суд прийшов до висновку, що позивач по суті оскаржує протокол про порушення санітарних норм від 28.04.2012 та постанову про порушення санітарних норм від 28.04.2012, яка прийнята на підставі вищевказаного протоколу. У протоколі та у постанові відповідачем вказується на порушення позивачем ст. 19 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та ст. 188-11 Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Зі змісту позовних вимог суд прийшов до висновку, що позивач по суті оскаржує протокол про порушення санітарних норм від 28.04.2012 та постанову про порушення санітарних норм від 28.04.2012, яка прийнята на підставі вищевказаного протоколу. У протоколи та у постанові відповідачем вказується на порушення позивачем ст. 19 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та ст. 188-11 Кодекс України про адміністративні правопорушення.

По своєї правової природі протокол є дією, а постанова - рішеннями суб'єкта владних повноважень - Кримської Республіканської санітарно - епідеміологічної станції - про притягнення до адміністративної відповідальності позивача.

Відповідно до наданих позивачем документів встановлено, що позовні вимоги стосуються саме притягнення відповідача до адміністративної відповідальності у вигляді накладення адміністративного штрафу.

У той же час законодавством з метою розмежування компетенції між адміністративними судами встановлені правила предметної підсудності.

Пунктом 2 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

До таких місцевих загальних суддів відносяться районні, міські, районні у містах суди, які знаходяться за місцем реєстрації позивача чи місцем розташування відповідача.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підсудні місцевому загальному суду, як адміністративному.

Позивач має право звернутися з зазначеними вимогами до місцевого загального суду відповідно до ч. 2 статті 19 КАС України, якої передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим, а тому повертається позивачу.

Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108, ст. ст. 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Повернути позовну ОСОБА_1 до Кримської Республіканської санітарно-епідеміологічної станції про визнання протиправними дій та скасування постанови.

Копію ухвали надіслати ОСОБА_1.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.



Суддя Калініченко Г.Б.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація