Судове рішення #2294336
Справа № 2а- 37 /08

                                                                                                   Справа № 2а-  37 /08

 

 

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

 

м.Ковель                                                                                               09   квітня   2008 р.

 

             

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

 

в складі:  головуючого - судді                                                                Миронюка М.Г.,

                 за участю  секретаря -                                                             Посполітак Г.О.,

                                                                                                                           

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ковелі справу  за  позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації у Волинській області, УМВС України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про перерахунок та стягнення недоотриманої пенсії, -

 

в с т а н о в и в :

 

            У лютому 2008 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної податкової адміністрації у Волинській області, УМВС України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про перерахунок пенсії та стягнення недоотриманої пенсії.

            В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилається на те, що наказом № 230-о від 22.08.1997 року голови ДПА у Волинській області він був звільнений з податкової поліції у запас Збройних Сил України за власним бажанням. Безперервна служба в органах МВС України та податкової поліції і військова служба становить 13 років 8 місяців 24 дні.

            3 січня 2004 р. йому призначена пенсія за вислугу років. При призначенні пенсії допущена неправильність в оформленні документів, що призвело до неповного нарахування та виплати належної йому суми пенсії.

            В період служби в органах міліції йому були  встановлені надбавки до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15%. Однак, при переведенні на службу в податкову поліцію дана надбавка не була включена до грошового забезпечення і, відповідно, в подальшому при призначенні пенсії та перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення.

            В зв'язку з цим, просить зобов'язати відповідача перерахувати раніше призначену йому пенсію за вислугою років у зв'язку з підвищенням посадових окладів та з урахуванням щомісячної надбавки у розмірі 15 % посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 р. № 414 «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою. яка передбачає доступ до державної таємниці», та зобов'язати  повернути йому недоотриману суму пенсії за попередні 12 місяців, враховуючи відповідну щомісячну надбавку у розмірі 15 % посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень.

            В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених в позовній заяві, просить позов задовольнити.

            Позивач ОСОБА_1 обґрунтовуючи свої вимоги в судовому засіданні також зазначив, що під час проходження служби в податковій поліції йому було відомо про те, що надбавка у розмірі 15 % посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень не встановлена і це рішення ним не оскаржувалось.

            Представник ДПА у Волинській області Кузьменко О.О. позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала, просить в позові відмовити та пояснила, що надбавки до посадових окладів ( тарифних ставок ) виплачується за наявності дозволу ( ліцензії ) на діяльність, пов'язану з державною таємницею. Облікова картка ОСОБА_1 за період роботи в Ковельській ДПІ з 31.12.1996 р. по 22.08.1997 р. про допуск до державної таємниці в журналах обліку ( ф.27) ДПА у Волинські області не реєструвалась, наказ по установі про надання допуску його до державної таємниці не приймався. Відповідно нарахування та виплата зазначеної надбавки не проводилась, і при призначенні пенсії не включалась в розрахунок.

            Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Семенюк О.І. позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала, просить в позові відмовити та пояснила, що призначення і перерахунок пенсій Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо працівників податкової міліції здійснює на підставі документів, офіційно поданих уповноваженим структурним підрозділом цього відомства.

            Представник УМВС України у Волинській області не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про слухання справи.

            Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази по справі, прийшов до висновку, що в позові ОСОБА_1 до ДПА у Волинській області, Головного управління пенсійного фонду України, УМВС України у Волинській області про перерахунок та стягнення недоотриманої пенсії - слід відмовити.

            Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 з листопада 1985 р. по грудень 1996 р. проходив службу в Ковельському МРВ УМВС України у Волинській області. Згідно наказу № 240-о від 31 грудня 1996 р. по ДПА у Волинській області призначений на посаду начальника оперативно-розшукового відділення оперативного відділу Ковельського міжрайонного відділу податкової поліції. Наказом № 230-о від 22.08.1997 р. ОСОБА_1 звільнено зі служби з Ковельського міжрайонного відділу податкової поліції.

            З січня 2004 р. ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугою років за рішенням Луцького міського суду від 3 жовтня 2003 р..

            Пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» встановлено, що пенсія обчислюється з таких видів грошового забезпечення: окладу  за останньою постійною посадою, займаною перед звільненням, окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця

 ( надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). Розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається ( за вибором тих, хто звернувся за пенсією ) за 24 останні календарні місці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі. Таким чином, зазначеною нормою визначено, що грошове забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб складається із основних видів ( окладу за останньою посадою, окладу за військове або спеціальне звання та процентної надбавки за вислугу років ) і додаткових, що надаються щомісяця ( надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби ).

            При призначенні пенсії основні види грошового забезпечення враховуються в установленому розмірі за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, а додаткові види грошового забезпечення - середньомісячної їх суми за 24 або 60 календарних місяців.

            Відповідно до п.6 Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1999 р. № 414 «Про види, розміри і порядок надання компенсації  громадянам  у зв'язку з роботою , яка передбачає доступ до державної таємниці» персональний склад осіб, які працюють в умовах режимних обмежень, та розмір надбавки  визначається державним органом, підприємством, установою, де працюють ці особи. Надбавка до посадових окладів                     ( тарифних ставок)  виплачується за наявності дозволу ( ліцензії)  на діяльність , пов'язану з  державною таємницею.

            Враховуючи викладене,  суд дійшов до висновку, що надбавки до посадових окладів особам , які працюють  в умовах режимних обмежень, є додатковим видом  грошового забезпечення за умови служби.

            Із службової записки завідувача сектору захисту  інформації ДПА у Волинській області Жиброва О.В. вбачається, що облікова картка ОСОБА_1  про допуск до державної таємниці в журналах обліку ( ф. 27) ДПА у Волинській області не реєструвалась, і що наказ ДПА у Волинській області про надання допуску до державної таємниці ОСОБА_1 не видавався.

            Із листа начальника Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції від 13.03.2007 р. за вих. 34/07/05-009 вбачається, що наказ про встановлення ОСОБА_1 надбавки за роботу з таємними документами не видавався, і станом на 13.03.2007 р. в Ковельській МДПІ відсутні  документи (  в зв'язку із закінченням терміну зберігання) , які б підтверджували факт роботи  ОСОБА_1 носіями секретної інформації, що становлять державні таємниці.

            Дані доводи представника відповідача ДПА у Волинській області Кузьменко О.О.  позивачем не  спростовані.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що щомісячні надбавки запроваджені  Постановою Кабінету Міністрів України  від 15.06.1994 р. № 414 «Про види , розміри і порядок надання компенсації  громадянам  у зв'язку з роботою , яка передбачає доступ до державної таємниці» належать до додаткових видів грошового забезпечення і враховуються при нарахуванні пенсії особам, які отримували їх  під час проходження служби  і були звільненні зі служби після їх запровадження, в порядку, визначеному пунктом 7  Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393, в редакції , чинній на час призначення пенсії.

Оскільки позивач ОСОБА_1 під час проходження служби Ковельському міжрайонному відділі податкової поліції в період з  31.12.1996 р. по 22.08.1997 р. не отримував надбавки до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % , і не мав допуску до державної таємниці, то дана надбавка не  повинна враховуватись і при нарахуванні пенсії ОСОБА_1

В зв'язку із цим,  вимоги позивача ОСОБА_1 перерахувати йому пенсію  у зв'язку з підвищенням  посадового окладу та з урахуванням щомісячної надбавки  у розмірі 15 % до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень, та про виплату йому  недоотриманої суми пенсії за попередні 12 місяців,  враховуючи відповідну щомісячну надбавку у розмірі 15 % посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень є безпідставними , і до задоволення не підлягають .

Таким чином, в позові ОСОБА_1 до  Державної податкової адміністрації у Волинській області, УМВС України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про перерахунок та стягнення недоотриманої пенсії - слід відмовити.

 

 

Керуючись ст.ст.  7, 19,69, 70, 71. 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАСУ, на підставі ст.ст.  1 ч.1, 63 Закону України  « Про пенсійне забезпечення  військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу, органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей», стаття 5 Закону України  « Про оперативну розшукову діяльність», суд, -

 

П О С Т А Н О В И В :

 

В позові Філатову Леоніду Івановичу до Державної податкової адміністрації у Волинській області, УМВС України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про перерахунок та стягнення недоотриманої пенсії, - відмовити.

 

 

Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного  апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складання в повному обсязі та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

 

Головуючий

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація