Судове рішення #22926072

Справа 712/9437/12


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.05.2012 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Першої Ужгородської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з позовом до Першої Ужгородської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 119 ЦПК України, а саме: позовна заява повинна містити найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.

Відповідно до п.23 "Постанови Пленуму Верховного Суду України"№7 від 30 травня 2008 року "Про практику у справах про спадкування", у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.

Всупереч вище зазначеному, позивачем не надано постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальних дій відповідно до ч. 4 ст. 49 Закону України «Про нотаріат», згідно якої нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов'язані протягом трьох робочих днів винести відповідну постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, в якій викласти причини відмови і роз'яснити порядок її оскарження.

Зазначаючи у позовній заяві про своє право на спадкове майно та пропущення строку, позивач не вказує всіх спадкоємців за законом, чи за заповітом, тобто не визначено коло спадкоємців, позивачу необхідно зазначити їх в якості відповідачів або третіх осіб по справі. Так, згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Тому в заяві слід було вказати, чим підтверджується відсутність інших спадкоємців за законом 1-ї черги, а саме дітей чи другого з подружжя.

В позовній заяві позивач зазначає, що не звернувся з заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку, як це передбачено ч.1 ст. 1270 ЦК України, у зв'язку з наявністю поважних причин, а саме з серпня 2009 року по травень 2012 року важко хворів сердечно-сосудистим захворюванням та був прикутий до ліжка. Однак позивачем ненадана жодна довідка або ж медична картка позивача, яка б підтверджували стан здоров'я (наявність важкої хвороби) позивача у період з серпня 2009 року по травень 2012 року.

Враховуючи вище наведене, для усунення недоліків необхідно визначитись із сторонами процесу, а також виконати всі інші дії на усунення недоліків у позовній заяві та надати позовну заяву у новій редакції з врахуванням вимог ст. 119 ЦПК України.

Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Роз'яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Керуючись ст. 119, ст. 121 ЦПК України, суддя,-

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Першої Ужгородської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки заяви до 06 червня 2012 року, але не більше п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду О.В. Фазикош



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація