Судове рішення #2285667
П38/2803-08


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

09.06.08р.

Справа № П38/2803-08


Суддя Бишевська Н. А. , розглянувши матеріали

за позовом  Товариства  з обмеженою відповідальністю "ПРОДИС", м.Дніпропетровськ 

до  Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний Банк "Земельний капітал", м.Дніпропетровськ 

про визнання факту розірвання договорів про участь в фонді фінансування будівництва та припинення управління майном


ВСТАНОВИВ:


Згідно ч.1 ст.1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Статтею 652 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: 1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; 2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; 3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; 4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

У разі розірвання договору внаслідок істотної зміни обставин суд, на вимогу будь-якої із сторін, визначає наслідки розірвання договору виходячи з необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат, понесених ними у зв'язку з виконанням цього договору. Зміна договору у зв'язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом.

Так, позивачем подано позов про визнання факту, однак, у Господарського суду відсутні правові для визнання факту розірвання сторонами договору, оскільки для розірвання договору із виникненням наслідків, передбачених Цивільним кодексом, позивачем не надано доказів в обґрунтування положень, які передбачають розірвання договору.

Фактично, з матеріалів справи та з огляду на позицію позивача, позовні вимоги викладені позивачем не відповідають обставинам справи, відсутні докази в обґрунтування правової позиції позивача по справі.

Керуючись  п.3 ч.1 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:


Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.


Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.


Суддя


Н.А. Бишевська



 



 

 



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація