Судове рішення #22854317

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

16 травня 2012 року № 2а-6506/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Іщук І.О., ознайомившись з позовною заявою

за позовом ОСОБА_1

до Прокуратури міста Києва

про визнання дії протиправними, зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До суд надійшла скарга (на рішення прокуратури) від ОСОБА_1 в якій він просить суд визнати рішення від 09.04.2012 №07/5-р12 про направлення заяви до УДАІ ГУМВС України в м.Києві для розгляду та проведення службової перевірки - протиправним; зобов'язати прокуратуру м.Києва розглянути заяву та винести відповідну постанову.

Розглянувши скаргу (на рішення прокуратури) суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду про наступне.

Згідно із пунктами 1, 6, 8 ч.1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах; позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції (вимога ст.104 КАС Украни).

Частинами 1 та 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено вимоги до позовної заяви, а саме, у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності -клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Згідно із ч.1 ст.50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач і відповідач.

Тобто, ОСОБА_1 при зверненні до суду із скаргою, не дотримано вимог зазначених статтей, оформлено не належним чином документ, з яким він звернувся до суду.

Статтею 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Письмова позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позовної заяви, наданого судом.

На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.

Адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача -суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Відтак, оскільки скаржником - ОСОБА_1 подано скаргу на рішення прокуратури, зазначена вимога, не передбачена Кодексом адміністративного судочинства України (зокрема, скарга), скаржнику необхідно привести скаргу у відповідність до вимог статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання до суду адміністративного позову.

Крім того, частина 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Так, з 1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір", відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір". Тобто, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява.

Із наданих скаржником матеріалів, судом не встановлено квитанції про сплачу судового збору відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про судовий збір".

Також суд зазначає, що відповідно до частини 2 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 3, 87, 88, 104 ,106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1.Залишити скаргу ОСОБА_1 без руху .

2.Встановити ОСОБА_1 строк до 31 травня 2012 року для усунення недоліків.

3.Попередити ОСОБА_1. про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.


Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.


Суддя Іщук І.О.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація