Справа № 22-Ц-1392-Ф / 07 Головуючий суду першої інстанції Бриндя М. А.
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Ломанова Л.О.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 вересня 2007 року колегія судців судової палати у цивільних справах Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії в складі:
головуючого - судді Ломанової Л.О.,
суддів Полянської В.О., Соболгока М.М.
при секретарі Петриченко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Нижньогірське районне Управління Пенсійного фонду України в АР Крим, про встановлення юридичного факту, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Нижньогірського районного суду АР Крим від 10 липня 2007 року,
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2006 року ОСОБА_1. звернулася до суду із заявою про встановлення юридичного факту належності заявниці довідки про заробітну плату для нарахування пенсії.
Заява мотивована тим, що відсутність у довідці про заробітну плату запису, що відомості у цій довідці внесені на підставі платіжних відомостей за період роботи у 1975-1979 роках на посаді завідувача дитячого садку відділення № 1 бавовняного радгоспу «Ленінград» Гулістанського району Сирдар'їнської області перешкоджає їй надалі отримувати пенсію у Нижньогірському районному Управлінні Пенсійного фонду України в АР Крим.
Ухвалою Нижньогірського районного суду АР Крим від 10 липня 2007 року заява ОСОБА_1. була залишена без розгляду на підставі пункту 8 частини 1 статті 207 Цивільного процесуального кодексу України.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить оскаржувану ухвалу скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Постановляючи ухвалу про залишення без розгляду заяви ОСОБА_1., суд першої інстанції виходив з того, що заявницею не були виконані вимоги ухвали попереднього судового засідання від 7 червня 2007 року (а.с. 12) - не надано доказу, який свідчить про те, що довідка про заробіток була видана на підставі платіжних відомостей за період роботи у 1975-1979 роках на посаді завідувача дитячого садку відділення № 1 бавовняного радгоспу «Ленінград» Гулістанського району Сирдар'їнської області, а також не надано довідки про неможливість відновлення втрачених документів.
З таким висновком не може погодитись колегія суддів.
2
Відповідно до частини 1 статті 235 Цивільного процесуального кодексу України під час розгляду справ окремого провадження суд зобов'язаний сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи.
При цьому, згідно з частиною 2 наведеної статті, з метою з'ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Наведене свідчить про безпідставність залишення без розгляду заяви ОСОБА_1. через невиконання заявницею вимог суду з надання необхідних доказів.
Враховуючи, що відсутність підтвердження вимог заяви доказами є підставою для ухвалення рішення про відмову у задоволенні вимог, колегія суддів приходить до висновку про порушення судом першої інстанції порядку вирішення питання щодо необхідності залишення заяви ОСОБА_1. без розгляду.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 312 Цивільного процесуального кодексу України апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
На підставі наведеного керуючись статтею 303, пунктом 4 частини 2 статті 307, пунктом 3 частини 1 статті 312, пунктом 6 частини 1 статті 314, статтею 315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Нижньогірського районного суду АР Крим від 10 липня 2007 року скасувати, передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржене до суду касаційної інстанції шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили.