Справа 712/9107/12
УХВАЛА
Іменем України
17.05.2012 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зацікавлена особа Служба у справах дітей Ужгородської районної державної адміністрації про усиновлення малолітньої дитини,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зацікавлена особа Служба у справах дітей Ужгородської районної державної адміністрації звернулися до Ужгородського міськрайонного суду із заявою про усиновлення малолітньої дитини, а саме, - ОСОБА_3, 25.05.2006 р. н..
З вивченої заяви та доданих до неї документів вбачається, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 119,120,252,253 ЦПК України, Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30.03.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав».
Зокрема всупереч пункту 2 ч. 2 ст. 119 ЦПК України заява не містить поштових індексів заявників.
Крім того, до матеріалів справи додана фотокопія рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, однак не завірена належним чином.
Згідно абз. 3 п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30.03.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав»відповідно до частини першої статті 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладаються на служби у справах дітей. Висновок оформляється на бланку державних адміністрацій районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчих органів міських чи районних у містах, сільських, селищних рад, підписується головою (заступником голови) та скріплюється печаткою.
До матеріалів справи додані висновки служби у справах дітей, однак даний документ оформлений неналежним чином.
Крім того, в заяві об'єднано вимоги, що вирішуються різними видами судочинства (вимога про зобов’язання відділу РАЦС по Ужгородському району Ужгородського МУЮ Закарпатської області є вимогою адміністративного судочинства). Разом з тим заява про усиновлення дитини згідни ч. 1 ст 252 ЦПК України може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір'ю або батьком дитини.
На підставі наведеного, необхідно обґрунтовано, з посиланням на законодавство України, яке регламентує дані правовідносини, оформити заяву, оскільки суддя має право відкрити провадження у справі лише при наявності як передумов права на пред'явлення заявлених вимог, так і при наявності умов, які складають порядок реалізації права на звернення до суду.
Враховуючи вище наведене, для усунення недоліків необхідно надати позовну заяву, в новій редакції з врахуванням вимог ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз’яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст. 119, ст. 121 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зацікавлена особа Служба у справах дітей Ужгородської районної державної адміністрації про усиновлення малолітньої дитини - залишити без руху.
Повідомити заявників про необхідність виправити зазначені недоліки заяви до 28 травня 2012 року, але не більше п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз’яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_4