Справа 712/9062/12
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.05.2012 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасові виїзди за межі України неповнолітньої дитини,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасові виїзди за межі України неповнолітньої дитини.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України, а саме: згідно позовних вимог позивач просить надати дозвіл на тимчасові виїзди за межі України неповнолітньої дитини -ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 р. н., однак відсутні дані, які підтверджують необхідність поїздки дитини за кордон, та з якою метою (оздоровлення, духовного чи навчального розвитку); оскільки виїзд дитини за кордон без дозволу одного з батьків безпосередньо стосується прав, свобод та інтересів дитини, відповідно до ч. 5 ст. 19 СК України до позову не доданий висновок органу опіки та піклування з приводу можливості та доцільності виїзду неповнолітньої дитини за кордон, позивач не надає відомостей щодо наявності такого висновку; не залучено в якості третьої особи орган опіки та піклування; відповідно до ч.1 ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, для третьої особи, яка має бути залучена;
Крім того, не зазначені докази на підтвердження наявності в Угорській Республіці родичів дитини або батьків, до яких можливий її тимчасовий виїзд.
До матеріалів справи додано довіреність, однак даний документ оформлений неналежним чином.
Всупереч правилу ч.1 ст. 120 ЦПК України до позовної заяви не додано у відповідній кількості копії позовної заяви та копії всіх документів, які додаються до позовної заяви для направлення їх учасникам процесу.
Враховуючи вище наведене, для усунення недоліків необхідно надати позовну заяву, в новій редакції з врахуванням вимог ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз'яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Керуючись ст. 119, ст. 121 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасові виїзди за межі України неповнолітньої дитини - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 28 травня 2012 року , але не більше п'яти днів з дня отримання ним ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Фазикош