09.04.2012 Справа № 1-141/12
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2012 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Сингаївського О.П.,
при секретарі Клімчук Т.Я.,
з участю прокурора Слизькоухої О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Вільне Макарівського району Київської області, українця, громадянина України, із базовою середньою освітою, не одруженого, не працюючого, який зареєстрований та мешкає по АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України, -
в с т а н о в и в:
03.11.2011 року приблизно о 09 год. 00 хв. ОСОБА_1 неподалік від приміщення БВК №85, що розташована по вул. Мирній, 3, в смт. Гостомель Київської області (точне місце слідством не встановлено), у невстановленої слідством особи за гроші в сумі 1000, 00 грн., незаконно, для власного вживання без мети збуту придбав 25,4 г. наркотичного засобу -канабісу та за гроші в сумі 600 грн. 12 мл. наркотичного засобу -опію ацетильованого. Після чого, ОСОБА_1 незаконно придбані наркотичні засоби незаконно без мети збуту зберігав при собі в лівій та правій кишенях своєї куртки.
03.11.2011 року працівниками Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області біля приміщення БВК-85, що розташована по вул. Мирній, 3, в смт. Гостомель Київської області, був затриманий ОСОБА_1, якого у подальшому було доставлено до оперативної частини БВК-85, де у нього вилучено презерватив з рідиною коричневого кольору та 9 згортків з речовиною рослинного походження. За висновком експерта №64\х від 11.01.2012 року представлена на експертне дослідження рідина коричневого кольору, містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено -опій ацетильований. Маса наркотичного засобу (опію ацетильованого) в рідині об'ємом 12 мл. в перерахунку на суху речовину становить 1,9716 г. Представлені на експертне дослідження речовини рослинного походження, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено -канабіс. Маса наркотичного засобу (канабісу) в перерахунку на суху речовину становить: 1,30 г; 1,60 г; 3,80 г; 5,60 г; 0,70 г; 12,0 г; 0,20 г; 0,20 г; загальна маса наркотичного засобу канабіс становить 25, 4 г.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у скоєному злочині визнав повністю та показав, що він 03.11.2011 року приблизно о 09 год. 00 хв. неподалік від приміщення БВК №85, що розташована в смт. Гостомель Київської області, у наглядно знайомої йому особи за гроші в сумі 1000, 00 грн. задля власного вживання придбав 25,4 г. наркотичного засобу -канабісу та за гроші в сумі 600 грн. 12 мл. наркотичного засобу -опію ацетильованого. Після чого, він придбані наркотичні засоби зберігав при собі в лівій та правій кишенях своєї куртки. Однак, цього ж дня був затриманий працівниками Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області, які у нього вилучили придбані ним наркотичні засоби.
Підсудний окрім визнання своєї вини у скоєному злочині, повністю визнав кваліфікацію своїх дій, докази, на які посилався орган досудового слідства, пояснив, що показання як під час досудового, так і під час судового слідства він давав добровільно, без будь-якого примусу. В скоєному підсудний щиро розкаявся, просив суворо не карати.
У зв'язку із повним визнанням підсудним своєї вини в скоєному злочині, визнання ним кваліфікації його дій та доказів, на які посилався орган досудового слідства, дослідження зібраних по справі доказів за згодою учасників процесу було обмежене допитом підсудного, показання якого відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються, та дослідженням матеріалів справи, що його характеризують.
Суд вважає, що органом досудового слідства дії підсудного ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.2 ст.309 КК України, як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту у великих розмірах.
Обираючи міру покарання, суд враховує, що підсудний скоїв злочин, який віднесено до злочинів середньої тяжкості.
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність підсудного суд визнає його щире каяття.
Обставин, які обтяжують відповідальність підсудного суд не знаходить.
За місцем проживання підсудний характеризується посередньо, не одружений, раніше не судимий, не працює, не перебуває на обліку у лікаря психіатра та у лікаря нарколога.
Враховуючи викладені обставини, характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, думку учасників процесу, дані про особу підсудного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції від суспільства, а тому можливо, призначивши підсудному покарання у виді позбавлення волі, звільнити його від відбування покарання з випробуванням.
Суд вважає, що відповідно до вимог ч.2 ст.65 КК України дана міра покарання є достатньою для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.
У відповідності до висновку амбулаторної судово -психіатричної експертизи №986 від 21.11.2011 року підсудний ОСОБА_1 страждає на опій наркоманію 2 стадії внаслідок зловживання опіоїдами та канабісом із синдромом залежності і потребує лікування від опійної наркоманії. Однак враховуючи, що його хвороба не становить небезпеку для здоров'я інших осіб, суд згідно ст. 96 КК України не вбачає підстав призначення підсудному примусового лікування від наркоманії.
По даній справі понесені судові витрати в розмірі 871, 97 грн., які складаються із вартості проведеної судово-хімічної експертизи. Зазначені судові витрати суд відшкодовує за рахунок підсудного.
Цивільний позов не заявлений. Речові докази по справі суд вважає за необхідне знищити.
Керуючись статтями 323, 324 КПК України, суд,-
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України та призначити йому покарання по цій статті 4 (чотири) роки позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням та встановити йому іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки.
На підставі ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи виконання покарання про зміну свого місця проживання, роботи, періодично з'являтися для реєстрації до органу виконання покарання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області судові витрати в розмірі 871, 97 грн. за проведення судово-хімічної експертизи.
Речові докази по справі: 9 згортків з речовиною рослинного походження та презерватив з рідиною коричневого кольору, що зберігаються в камері схову Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області -знищити.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1 залишити без змін у виді підписки про невиїзд з постійного місця проживання.
На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд може бути подано апеляцію протягом 15 діб із моменту проголошення вироку.
Суддя: О. П. Сингаївський
- Номер: 1/618/114/12
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-141/12
- Суд: Олевський районний суд Житомирської області
- Суддя: Сингаївський О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.08.2012
- Дата етапу: 18.09.2012
- Номер: 1/2413/141/12
- Опис: 146 ч.2
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-141/12
- Суд: Хотинський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Сингаївський О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.07.2012
- Дата етапу: 16.11.2012