Судове рішення #227966
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

  2 серпня 2006 року у м. Києві колегія суддів Вищого     адміністративного суду України в складі:

            Головуючого-судді:Ліпського Д.В.

      суддів: Амєліна С.Є., Весельської Т.Ф., Чумаченко Т.А.,             Юрченка В.В

      при секретарі : Мудрицькій Ю.В.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку касаційного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі  Херсонської області про поновлення строку на оскарження дій, визнання незаконною відмову в призначенні пенсії за вислугу років, призначення  пенсії за вислугу років за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області на рішення  Цюрупинського районного суду Херсонської області  від 15 липня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Херсонської області від 17 листопада 2004 року,

в с т а н о в и л а:

  Управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області звернулося з касаційною скаргою на рішення  Цюрупинського районного суду Херсонської області  від 15 липня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Херсонської області від 17 листопада 2004 року.

              В лютому 2004 року позивачка звернулася до суду з вказаним позовом.

              Свої позовні вимоги мотивувала тим, що  з 1 серпня 1978 року по 2 вересня 1996 року вона працювала   викладачем Цюрупинської дитячої музичної школи, з  2  вересня  1996 року по 1 вересня 2003 року викладачем  Цюрупинської дитячої школи мистецтв. 5 вересня 2003 року подала документи до відповідача для призначення пенсії за вислугу років, в призначенні такої  пенсії їй було відмовлено з тих підстав, що період роботи в школі мистецтв не дає права на отримання пенсії за вислугу років.

              Вважаючи  таку відмову  незаконною позивачка просила  поновити строк на оскарження дій відповідача, визнати відмову в призначенні пенсії незаконною та зобов»язати вказаний орган призначити їй пенсію за вислугу років з моменту звернення.

             Управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області в касаційній скарзі вказує, що   позивачка не має достатнього педагогічного стажу для призначення пенсії за вислугу років, тому що її посада в школі мистецтв не була  передбачена з затвердженому Кабінетом Міністрів України  переліку закладів і установ освіти, охорони здоров»я та соціального захисту  і посад, робота на яких дає право на таку пенсію.

            Рішенням   Цюрупинського районного суду Херсонської області від 15 липня 2004 року позов ОСОБА_1 було задоволено.

 Ухвалою апеляційного суду  Херсонської області від 17 листопада 2004 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області було відхилено, а рішення Цюрупинського районного суду Херсонської області від 15 липня 2004 року залишено без змін.

Вказуючи на допущені судами неповне з'ясування обставин, які мають значення у справі, та порушення норм чинного матеріального законодавства, що призвело до неправильного вирішення даного спору, відповідач просить скасувати постановлені судами першої та апеляційної інстанції рішення та постановити нове рішення , яким в задоволені позову відмовити.

 Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи касаційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Суд першої інстанції встановив, а апеляційний суд обґрунтовано погодився з тим, що позивачка з 8 серпня 1978 року по 2 вересня  1996 року працювала викладачем по класу фортепіано та концертмейстером в Цюрупінській дитячій музичній школі,  після цього до 1 вересня 2003 року займала аналогічну посаду в Цюрупинській дитячій школі мистецтв.

Рішенням комісії управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі від 5 грудня 2003 року позивачці відмовлено в призначені пільгової пенсії, оскільки після реорганізації Цюрупинської дитячої музичної школи в Цюрупінську школу мистецтв її робота на посаді викладача в останній не була зарахована до спеціального стажу. 

              Відповідно до ст.. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

                Відповідно до положень  ст.. 21 Закону України «Про  позашкільну освіту» педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугу років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

Постановою Кабінету Міністрів України №963 від 14 червня 2000 року «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» посада викладача школи мистецтв включена до переліку посад педагогічних працівників.        

              Постановою  Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 із змінами, внесеними постановою цього органу № 1426 від 26 вересня 2002 року, затверджено перелік закладів і установ освіти, охорони здоров»я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років  в ньому спірна посада позивачки у школі мистецтв не була передбачена, однак дорученням Кабінету Міністрів України від 6 січня 1996 року № 397\21 дію вище зазначеної постанови поширено  в тому числі і на викладачів шкіл мистецтв без внесення змін до постанови. 

          Виходячи з наведеного, суди першої та апеляційної інстанцій обґрунтовано прийшли до висновку про наявність у позивачки права у відповідності з вимогами закону  на пенсію  за вислугу років.

           Відповідно до ст.. 224 КАС України,  суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу  без задоволення, а судові рішення  - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій. Не може бути скасовано рішення з мотивів порушення норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.

         За таких обставин судові рішення першої та апеляційної інстанцій ухвалені з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводами касаційної скарги висновки, викладені в судових рішеннях, не спростовуються, підстави для  скасування постановлених по справі судових рішень відсутні.

Керуючись ст.ст. 221, 223, 224, 230,231 КАС України, колегія суддів,

у х в а л и л а:

            Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області залишити без задоволення, а рішення  Цюрупинського районного суду Херсонської області  від 15 липня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Херсонської області від 17 листопада 2004 року без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

 

Головуючий-суддя:                                                Ліпський Д.В.

                                                                                                                     

   Судді:                                                                    Амєлін С.Є.  

 

                                                                                              Весельська Т.Ф.

 

                                                                                              Чумаченко Т.А.

 

                                                                                              Юрченко В.В.

 

З оригіналом звірено:

Суддя:                                                                                   Юрченко В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація