Справа №2-а-23 5/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2007 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі
судді Бечко Є.М.
при секретарі Широян В.В.,
за участю позивача, представника
відповідача Юрко О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Чернігівської облдержадміністрації про відшкодування шкоди, -
встановив:
Позивач, змінивши позовні вимоги, просить стягнути з відповідача 3600-00 грн. у відшкодування шкоди, завданої незаконними діями та покласти на відповідача судові витрати.
Свої вимоги мотивує тим, що він, будучи учасником ліквідації наслідків-аварії на ЧАЕС першої категорії, має право на відшкодування самостійного санаторно-курортного лікування, у 2005 році в порядку самостійного санаторно-курортного оздоровлення знаходився на лікуванні у санаторії „Клінічний санаторій „Хмільник", придбавши путівку вартістю 3600-00 грн. та в подальшому звернувся до відповідача про відшкодування лікування.
Відповідач на його звернення 22.07.2005 року відмовився відшкодувати йому вартість путівки, мотивуючи, що компенсація коштів на лікування буде відшкодовуватись лише після приняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України, а надані позивачем оригінали довідки № 479 від 18.07.2005 року про перебування на лікуванні та прибуткового касового ордеру № 0078 про оплату путівки протиправно утримував у себе та повернув лише з листом від 15.06.2007 року.
Внаслідок цих дій відповідача Деснянським райсудом м. Чернігова, постановою від 27.02.2007 року йому було відмовлено у задоволенні адміністративного позову про стягнення коштів на відшкодування самостійного санаторно-курортного лікування у санаторії „Клінічний санаторій „Хмільник" у 2005 році у сумі 3600-00 грн. через ненадання вказаних вище документів.
В судовому засіданні позивач підтримав позов.
Представник відповідача позов не визнав, зазначивши, що управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків
2
Чорнобильської катастрофи Чернігівської облдержадміністрації не здійснює виплату відшкодування, крім того Кабінетом Міністрів України до цього часу не визначено порядок та розміри такого відшкодування, що також унеможливлює визначення розміру шкоди, а також зазначив, що ніякими нормативними документами не передбачено порядок повернення доданих документів з відшкодування витрат самостійного санаторно-курортного лікування.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов не підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1. є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії та знаходився на лікуванні в ДП „Клінічний санаторій „Хмільник" з 26.06.2005 року по 19.07.2005 року. Вартість придбаної ним путівки до вказано санаторію становить 3600-00 грн.
Відповідно до п.4 ст.20 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, віднесеним до категорії 1, надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги: позачергове щорічне безплатне надання санаторно-курортних путівок або одержання за їх бажанням грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні. Порядок надання путівок та розмір їх середньої вартості визначаються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, згідно вказаної норми Закону відшкодуванню підлягає вартість не будь-якої путівки, а середня її вартість в Україні, визначена Кабінетом Міністрів.
Оскільки на теперішній час середня вартість путівки в Україні для відшкодування вартості самостійного санаторно-курортного лікування потерпілих за 2005 рік Кабінетом Міністрів України не визначена, суд позбавлений можливості визначити розмір завданої шкоди.
За вказаних обставин у задоволенні позову належить відмовити.
Судові витрати слід віднести на користь держави, оскільки позивач звільнений від сплати судових витрат.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 104, 158-163, 186 КАС України, ст. ст. 20, 62 ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", п.17 Положення про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженого постановою KM України від 16.05.2000 року № 800, суд -
постановив:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів після проголошення постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження