справа № 2-5094/2007 УХВАЛА
20 вересня 2007 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Маринченко М.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1до Міністерства оборони України про стягнення грошової компенсації замість належних для отримання за нормами забезпечення предметів речового майна,
встановив:
Позивач в порядку ЦПК України звернувся до суду з зазначеним позовом посилаючись на те, що з червня 1996 року по вересень 2004 року проходив військову службу на посадах офіцерського складу в Збройних Силах України. Наказом Міністра оборони України від 21.09.2004 р. № 655 був звільнений з посади помічника оперативного чергового відділу (оперативних чергових) штабу Головного управління залізничних військ Міністерства оборони України та направлений для проходження військової служби до Державної спеціальної служби транспорту з виключенням із списків особового складу Збройних Сил України.
За період проходження військової служби на посадах офіцерського складу в Збройних Силах України він не був забезпечений в повному обсязі речовим майном, відповідно до встановлених норм забезпечення. Внаслідок цього, на момент звільнення його з посади помічника оперативного чергового відділу (оперативних чергових) штабу Головного управління залізничних військ Міністерства оборони України у відповідача перед ним виникла заборгованість з речового забезпечення з 81 предмета (23 найменування на загальну вартість 3 454 гри. 91 коп.).
У зв'язку з цим просив стягнути з відповідача на його користь грошову компенсацію замість належних до видачі йому за нормами речового забезпечення предметів речового майна на день відкомандирування до Державної спеціальної служби транспорту в розмірі 3 454 грн. 91 коп.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 3. п. 2 ч. 1 ст. 17 КАС України спори з приводу проходження публічної служби (військової служби) належать до компетенції адміністративних судів та вирішуються в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки вказаний спір виник з приводу проходження позивачем публічної служби, позовна заява не підлягає розгляду в суді в порядку цивільного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляд) в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1до Міністерства оборони України про стягнення грошової компенсації замість належних для отримання за нормами забезпечення предметів речового майна.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження та подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в десятиденний строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.