ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 серпня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого Степашко О.І.
суддів:Конюшка К.В.,Ланченко Л.В., Пилипчук Н.Г., Нечитайла О.М.
при секретарі Баську С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Тульчинського районного суду Вінницької області та ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 30 листопада 2005 року в справі за позовом ОСОБА_1до виконавчого комітету Тульчинської міської ради Вінницької області, третя особа ЗАТ «РБУ-6» про видачу ордера на житло,
в с т а н о в и л а :
У липні 2005 року ОСОБА_1 звернувся з позовом про визнання недійсною відмову виконавчого комітету Тульчинської міської ради Вінницької області у видачі ордеру на квартиру та зобов'язання відповідача видати ордер.
Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що позивач вселявся не в гуртожиток а в державну квартиру, тому має право на отримання ордеру на квартиру.
Відповідач та третя особа позов не визнали, посилаючись на те, що будинок, де знаходиться спірна квартира, є власністю третьої особи - товариства на праві власності.
Постановою Тульчинського районного суду Вінницької області від 26 жовтня 2005 року в позові відмовлено.
Ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 30 листопада 2005 року апеляційна скарга ОСОБА_1 залишена без розгляду за пропуском строку апеляційного оскарження та відсутності клопотання про його поновлення.
В касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати судові рішення першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове, яким задовольнити його позов, посилається на порушення норм процесуального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення по справі ухвалено судом першої інстанції 26.10.2005, і в цей же день 26.10.2005 позивач подав заяву про апеляційне оскарження рішення суду.
Апеляційну скаргу позивач подав 17.11.2005, тобто після закінчення строку на апеляційне оскарження. Заяву про поновлення пропущеного строку позивач не подавав.
З огляду на наведене, суд апеляційної інстанції обґрунтовано залишив апеляційну скаргу без розгляду.
Доводи касаційної скарги висновки суду апеляційної інстанції не спростовують.
Згідно ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає скаргу без задоволення, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Ухвала суду апеляційної інстанції відповідає вимогам закону і матеріалам справи. Підстав для її зміни чи скасування не встановлено.
Керуючись ст. ст. 223, 224, 230 КАС України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 30 листопада 2005 року та постанову Тульчинського районного суду Вінницької області від 26 жовтня 2005 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, протягом одного місяця з дня виникнення виняткових обставин може бути оскаржена до Верховного Суду України.
Головуючий О.І. Степашко
Судді К.В. Конюшко
Л.В. Ланченко
Н.Г. Пилипчук
О.М. Нечитайло
З оригіналом згідно: