Судове рішення #22769
4/104-06-2621

              

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"16" червня 2006 р.

Справа  № 4/104-06-2621


За позовом   Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго";    в особі, якою є Центральний район електричних мереж відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальної компанії "Одесаобленерго";  

   

до відповідача   Українсько-фінське спільне підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю "Домус-Центр ЛТД"  

   

про стягнення заборгованості 13379,88грн.


Суддя Літвінов С.В.


Представники:

Від позивача: Явнюк Д.М. по довіреності

Від відповідачів: Фадєєва Я.А. по довіреності


Суть спору: ВАТ “Одесаобленерго” в особі Центрального району електричних мереж звернулося до господарського суду з позовною заявою про стягнення з відповідача заборгованості за перевищення договірних величин споживання електроенергії в сумі 13379,88 грн.

Відповідач відзив на позов не надав тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ст.. 75 ГПК України.


          Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, суд, -


                                                  ВСТАНОВИВ:

          

Між ВАТ “Одесаобленерго” в особі Центрального району електричних мереж та Українсько-фінським спільним підприємством ТОВ „Домус-Центр ЛТД” було укладено договір про постачання електричної енергії № 701 Ц від 31.03.2003р., згідно умов якого позивач зобов’язався поставляти електричну енергію відповідачу у межах встановленої потужності, а відповідач повинен своєчасно проводити оплату за використану електроенергію. Строк дії договору до 31.12.2003р., однак вважається продовженим, оскільки не одна із сторін не заявила про відмову або перегляд договору.

Згідно із додатком № 1 до даного договору від 31.03.2003р. сторони визначили між собою щомісячний обсяг постачання електроенергії на кожний місяць 2004р., а саме на жовтень –4000 кВт/год.

Відповідно до п. 3 вищевказаної додаткової угоди за підсумками розрахункового періоду договірна величина споживання електричної енергії коригується постачальником електричної енергії до рівня фактично оплаченої за цей розрахунковий період величини спожитої електричної енергії, як в сторону збільшення так і в сторону зменшення граничних величин і доводиться письмовим повідомленням споживачу у односторонньому порядку на протязі місяця після вручення йому рахунку на сплату за спожиту електричну енергію. Це повідомлення є невід'ємною частиною договору і підлягає обов'язковому виконанню споживачем.


У зв’язку з тим, що споживач сплачував за спожиту електричну енергію не в повному обсязі, йому була скорегована договірна величина споживання електричної енергії на жовтень 2004р. до рівня фактично оплаченої за цей розрахунковий період тобто до нуля. Про що відповідачу було направлено відповідне повідомлення.

Фактично за вказаний період відповідачем було спожито електроенергії в обсязі 13949 кВт/г, що підтверджується показниками приладів останнього.

Таким чином, на думку позивача, у жовтні 2004р. відповідач допустив перевищення договірних величин споживання електричної енергії на суму 13949 грн. У зв'язку з чим позивач звернувся до суду про стягнення з відповідача заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії в сумі 13379,88 грн..

Дослідивши докази, які надані до суду в обґрунтування позовних вимог та заслухавши доводи представників сторін суд визнає позов не підлягаючим задоволенню  з наступних підстав.

У відповідності із “Правилами користування електричною енергією”, затвердженими Постановою НКРЕ № 28 від 31.07.96р. зі змінами та доповненнями, внесеними Постановою НКРЕ № 928 від 22.08.02р., договірна величина споживання електричної енергії, це узгоджений в договорі між постачальником електричної енергії і споживачем обсяг електричної енергії, який може бути спожитий споживачем за відповідний розрахунковий період. Гранична величина обсягу споживання –обсяг споживання електричної енергії, який визначається для споживачів постачальником електрино енергії за регульованим тарифом відповідно до порядку, встановленого чинними нормативно-правовими актами. Згідно п. 5.3 “Правил користування електричною енергією” за підсумками розрахункового періоду договірна величина споживання електричної енергії коригується постачальником електричної енергії до рівня фактично оплаченої за цей розрахунковий період величини спожитої електричної енергії, як в сторону збільшення так і в сторону зменшення граничних величин.

Статтею 26  Закону України „Про електроенергетику” та  “Правилами користування електричною енергією” передбачено, що у випадку перевищення договірних величин споживання електричної енергії, споживач сплачує повну вартість усієї спожитої електроенергії на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, також п’ятикратну вартість різниці між фактично спожитою і договірною величиною електричної енергії.

Як свідчать матеріали справи між позивачем та відповідачем було укладено додаток №1  до договору  , у відповідності з яким позивачем відповідачу були встановлені ліміти споживання електроенергії на 2004 рік з розбивкою по місяцям.

Пунктом 3 вищезазначеної додаткової угоди за підсумками розрахункового періоду договірна величина споживання електричної енергії коригується постачальником енергії до рівня фактично оплаченої за цей розрахунковий період величини спожитої електричної енергії, як в сторону збільшення так і в сторону зменшення  договірних величин, і доводиться письмовим повідомленням споживачу у односторонньому порядку на протязі місяця після вручення йому рахунку на сплату за спожиту електричну енергію. Це повідомлення є невід'ємною частиною договору і підлягає обов'язковому виконанню споживачем.

З урахуванням вказаного  пункту угоди слід зазначити, що позивачем повідомлення про проведення коригування договірної величини  споживання електричної енергії  направлялися із запізненням, не в строки  які обумовлені  між сторонами по договору, що підтверджується наданими до суду квитанціями про відправку повідомлень.

При вказаних обставинах вимоги позивача про стягнення з відповідача підвищеної оплати у зв”язку з коригуванням ліміту споживання на підставі проведення фактичної оплати є неправомірним у зв”язку з чим судом відхиляються.

Таким чином, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 13379,88 грн. заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії задоволенню не підлягають.




Керуючись  ст. ст.  82-85  Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-


В  И  Р  І  Ш  И  В  :



          У задоволенні позову відмовити.



Рішення суду набирає законної сили після 10 денного строку з дня його прийняття.

                                                   Накази видати згідно ст.. 116 ГПК України





             Суддя                                                                                       Літвінов С.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація