Справа № 2-825/08
2008 р.
РІШЕННЯ
іменем України
12 червня 2008 року м. Вінниця
Староміський районний суд м.Вінниці в складі :
головуючого судді Сілакова С.М.,
при секретарі Крамар О.М.,
з участю позивачів ОСОБА_1.,ОСОБА_2, ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання особи таким, що втратив право на користування житлом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися 12.05.2008 р. з позовом в суд до ОСОБА_5. про визнання особи таким, що втратив право на користування жилим приміщенням. Вимоги мотивували тим, що вони є співвласниками квартири АДРЕСА_1 Відповідач по справі є колишнім чоловіком ОСОБА_4 Відповідач прописаний в квартирі в січні 2004 року. Подружнє життя відповідача з позивачкою ОСОБА_3. не склалося, шлюб між ними розірвано 14.04.2008 року. 15 вересня 2007 року відповідач покинув сім»ю, виїхав з квартири, забравши всі свої речі і з цього часу в квартирі не появлявся. Відповідач залишив квартиру добровільно, комунальні послуги не сплачує, житлом не цікавиться, майна його в квартирі не має. Просили визнати відповідача ОСОБА_5. таким, що втратив право користування житловим приміщенням вАДРЕСА_1
В судовому засіданні позивачі позов підтримали, просили суд позов задоволити за обставин викладених у позовній заяві. Просили визнати ОСОБА_5. таким, що втратив право користування житловим приміщенням в спірній квартирі, з підстав відсутності в жилому приміщенні без поважних причин більше 6 місяців.
Відповідач в судові засідання не з'являється, хоча про час, день та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином згідно судового повідомлення через пресу. Згідно ст.74 ЦПК України, з опублікуванням оголошення про виклик, відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи. Відповідно до ст.224 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, та зважаючи на те, що позивачі не заперечують проти такого вирішення справи.
СвідокОСОБА_6 суду пояснила, що вона є сусідкою позивачів, підтримує з ними дружні сусідські стосунки. Відповідача знає як колишнього чоловіка ОСОБА_4. Щодо обставин справи, то їй відомо, що відповідач в вересні 2007 року покинув сім»ю, виїхав з квартири позивачів і з цього часу в квартирі не з»являвся.
СвідокОСОБА_7. дала суду аналогічні покази.
Вислухавши пояснення позивачів, покази свідків, вивчивши матеріали справи та інші докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4 є співвласниками квартириАДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 17.07.1998 року. Позивачі прописані (зареєстровано їх місце проживання) за вказаною адресою.
Відповідач ОСОБА_5 є колишнім чоловіком позивачки ОСОБА_4. Шлюб між ними розірвано рішення суду від 14.04.2008 року.
Відповідач, зі згоди співвласників, прописаний в квартиру АДРЕСА_1 в січні 2004 року. Відповідач не є власником квартири і членом сім'ї власника та не проживає в квартирі за вказаною адресою з 15 вересня 2007 року, тобто більше шести місяців без поважних причин, що підтверджується актом з ЖЕК №5.
Прописка відповідача (реєстрація місця проживання) в квартирі позивачів створює незручності власникам та тягне негативні наслідки (оплата обов'язкових платежів та інше).
Судом встановлено, що між сторонами виникли правовідносини, що регулюються Цивільним кодексом України та Житловим кодексом України.
Права позивачів підлягають судовому захисту шляхом визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі, оскільки за ним не збереглося жиле приміщення з підстав відсутності більше шести місяців без поважних причин.
На підставі зазначеного та керуючись ст.ст.150,163,71,72 ЖК України, ст.ст. 29,391 ЦК України, ст.ст.10,11,60,208,209,212,213,214,215,224,225,226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати ОСОБА_5 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням квартири АДРЕСА_1
Заяву про перегляд заочного рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії суду, який постановив заочне рішення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Вінницької області через Староміський районний суд м.Вінниці.
Суддя:
- Номер: 2-і/734/1/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-825/2008
- Суд: Козелецький районний суд Чернігівської області
- Суддя: Сілаков С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.03.2020
- Дата етапу: 05.03.2020