Справа № 2-465/2008 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
2 квітня 2008 року Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Копчинського В.І.
при секретарі Кулик Т.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач в позові вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3, після якого залишилась спадщина, яка складається з грошових вкладів з нарахованими відсотками та компенсаціями, що зберігаються на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2 в ВАТ “Державний Ощадний банк України”. Він фактично прийняв спадщину, так як у нього на руках знаходяться ощадні книжки та інші документи. Однак, спадкові права не має можливості оформити, так як в передбачений законом шестимісячний термін не звернувся в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини. Тому звернувся до суду з даним позовом.
Позивач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив встановити факт прийняття ним спадщини після смерті батька та визнати за ним право власності на грошові вклади з нарахованими відсотками та компенсаціями в порядку спадкування за законом.
Відповідачка в попереднє судове засідання не з”явилася, однак, в матеріалах справи наявна її заява, в якій вона позовні вимоги визнає, просить справу розглянути без її участі.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_3, після якого залишилась спадщина, яка складається з грошових вкладів з нарахованими відсотками та компенсаціями, що зберігаються на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2 в ВАТ “Державний Ощадний банк України”.
Позивач, як спадкоємець першої черги за законом, фактично прийняв спадщину, вступивши у володіння спадковим майном, у нього на руках знаходяться ощадні книжки.
Однак, позивач спадкові права не має можливості оформити, так як в передбачений законом шестимісячний термін не звернувся в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини.
Інший спадкоємець - мати позивача, відповідачка по справі ОСОБА_2, спадщину не прийняла та на неї не претендує, про що підтверджується її письмовою заявою, яка наявна в матеріалах справи.
За вказаних обставин суд вважає за можливе визнати за позивачем право власності на грошовий вклад в порядку спадкування за законом після смерті батька.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1268, 1270 ЦК України, ст.ст.10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини на грошові вклади з нарахованими відсотками та компенсаціями, що зберігаються на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2 в ВАТ “Державний Ощадний банк України”, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошові вклади з нарахованими відсотками та компенсаціями, що зберігаються на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2 в ВАТ “Державний Ощадний банк України”, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ: