Справа №2-1185/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ іменем України
08 червня 2007 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області
у складі: головуючого-судді Болибок Є.А.
при секретарі Полонській О.С.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. У позовній заяві ОСОБА_1 вказав, що з відповідачкою у справі він перебуває у шлюбі з 14.11.1992 року. Від шлюбу мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний момент їх сім'я розпалася, шлюбно-сімейні відносини з відповідачем не підтримують 7 років. Причиною цьому стали регулярні сварки на побутовому фунті внаслідок різних поглядів на життя. Зазначені обставини спричинили взаємну неповагу та втрату почуттів одне до одного. Примирення з відповідачкою вважає неможливим та шлюб носить формальний характер і має бути розірваний.
Відповідачка про час та місце судового засідання повідомлена належним чином. У справі є розписка з відміткою про одержання судової повістки відповідачкою. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України. Позивачу роз'яснені наслідки відповідних процесуальних дій.
У судовому засіданні позивач просив позов задовольнити повністю, з підстав зазначених у позовній заяві, та витрати по реєстрації розірвання шлюбу покласти на нього.
Судом встановлені обставини і визначені відповідно до них правовідносини.
Згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_1, виданого 14.11.1992 року відділом реєстрації актів громадянського стану Дергачівського районного управління юстиції Харківської області зареєстровано одруження між сторонами, запис акту №145.
Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Питання про місце проживання доньки вирішено - вона буде проживати зі своєю матір'ю.
Відповідно до ст. 128 ЦПК України відповідачці було запропоновано подати письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються. У встановлений судом строк відповідачка не подала заперечення проти позову.
Суд вважає встановленою наявність фактів, якими обґрунтовувалися вимоги позивача про розірвання шлюбу, з наступних мотивів.
Сторони створити міцної сім'ї за час спільного проживання не змогли внаслідок чого шлюб фактично розпався, подружні стосунки припинились, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам та інтересам їх дитини.
Суд застосовує наступні нормативно-правові акти.
Відповідно до ч. 2 ст. 104 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Відповідно до ч.З ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ст.З ч.І п.5 п.п. б) абз.2 Декрету КМУ «Про державне мито» від 21 січня 1993 року №7-93, витрати по реєстрації розірвання шлюбу покласти на позивача, відповідача від цих витрат звільнити.
На підставі ст. ст. 104 ч. 2, 105 ч.З, 112 ч. 2 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 223, 224-226,233 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 14 листопада 1992 року відділом реєстрації актів громадянського стану Дергачівського районного управління юстиції Харківської області зареєстровано одруження між сторонами, запис акту №145 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави державне мито в розмірі 17 гривень. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
- Номер: 6/607/33/2019
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1185/07
- Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
- Суддя: Болибок Є.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.12.2018
- Дата етапу: 06.03.2019