Справа №2-1036/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
05 червня 2007 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області
у складі: головуючого-судді Болибок Є.А.
при секретарі Полонській О.С
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. У позовній заяві ОСОБА_1 вказала, що з відповідачем у справі вона перебуває у шлюбі з 20.12.1997 року. Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають. На даний момент їх сім'я розпалася, шлюбно-сімейні відносини з відповідачем не підтримують. Причиною цьому стали регулярні сварки на побутовому ґрунті внаслідок різних поглядів на життя. Зазначені обставини спричинили взаємну неповагу та втрату почуттів одне до одного. Примирення з відповідачем вважає неможливим та шлюб носить формальний характер і має бути розірваний.
Відповідач у судове засідання з'явився, але покинув залу судового засідання на початку судового розгляду.
Згідно ч.5 ст. 169 ЦПК України наслідки, визначені частинами другою-четвертою цієї статі, настають і в разі, якщо сторона залишить залу судового засідання.
Згідно ч.4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України. Позивачці роз'яснені наслідки відповідних процесуальних дій.
У судовому засіданні позивачка просила позов задовольнити повністю, з підстав зазначених у позовній заяві.
Судом встановлені обставини і визначені відповідно до них правовідносини.
Згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_1, виданого 20.12.1997 року відділом реєстрації актів громадянського стану Дергачівського районного управління юстиції Харківської області зареєстровано одруження між сторонами, запис акту №140.
Від шлюбу подружжя дітей не мають.
Відповідно до ст. 128 ЦПК України відповідачу було запропоновано подати письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються. У встановлений судом строк відповідач не подав заперечення проти позову.
Суд вважає встановленою наявність фактів, якими обґрунтовувалися вимоги позивача про розірвання шлюбу, з наступних мотивів.
Сторони створити міцної сім'ї за час спільного проживання не змогли внаслідок чого шлюб фактично розпався, подружні стосунки припинились, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам.
Суд застосовує наступні нормативно-правові акти.
Відповідно до ч. 2 ст. 104 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Відповідно до ч.З ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ст.З ч.І п.5 п.п. б) абз.2 Декрету КМУ «Про державне мито» від 21 січня 1993 року №7-93, витрати по реєстрації розірвання шлюбу покласти на позивачку, відповідача від цих витрат звільнити.
На підставі ст. ст. 104 ч. 2, 105 ч.З, 112 ч. 2 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215,223,224-226, 233 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 20 грудня 1997 року відділом реєстрації актів громадянського стану Дергачівського районного управління юстиції Харківської області, запис акту №140 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави державне мито в розмірі 17 гривень. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.