Судове рішення #22734454

Унікальний №2605/6120/12

провадження № 2-с-22605-37/12

У Х В А Л А

«14» травня 2012 р. суддя Оболонського районного суду м. Києва Белоконна І.В., при секретарі Поливко М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого за заявою ЖБК «Алмазний» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово -комунальні послуги,-


в с т а н о в и в :


У квітні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеною заявою про скасування судового наказу, в якій зазначив, вимоги стягувача є необґрунтованими, безпідставними.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 підтримав заяву про скасування судового наказу з підстав, наведених в ній.

Представник стягувача в судовому засіданні проти скасування судового наказу заперечував. Просив суд у задоволенні заяви про скасування судового наказу відмовити.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлено, що 25серпня 2011 року Оболонський районний суд м. Києва видав судовий наказ №2-н-1396/11 про стягнення з ОСОБА_1 на користь житлово -будівельного кооперативу «Алмазний» заборгованість за житлово -комунальні послуги в розмірі 4493,30 грн., інфляційних витрат -2492,33 грн, 3% річних -458,52 грн, також 37,22 грн - судовий збір та 30,00 грн -витрати на інформаційно -технічне забезпечення розгляду справи.

Не погоджуючись із виданим Оболонським районним судом судовим наказом, боржник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про його скасування. Обґрунтовуючи заяву про скасування судового наказу, боржник зазначив, що представлена стягувачем до стягнення сума заборгованості за житлово-комунальні послуги є необґрунтованою, оскільки ЖБК «Алмазний»недовів достовірність виконаних ним та отриманих безпосередньо боржником послуг.

Слід зазначити, що ч.1, п. 5, 6 ч. 3 ст. 105 ЦПК України передбачено право боржника протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування. У заяві про скасування судового наказу має бути зазначено посилання на обставини, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача, перелік документів що додаються до заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 105-1 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною 1 ст. 105-1 ЦПК України залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.

ОСОБА_1 заяву про поновлення строку для подання заяви про скасування судового наказу не подав, а суд не вбачає підстав для поновлення ОСОБА_1 строку для подання заяви про скасування судового наказу.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 ЦПК України у разі ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред'явлення до виконання.

Таким чином, оскільки у встановлений законом строк ОСОБА_1 не подав заяву про скасування судового наказу, яка б відповідала вимогам ст. 105 ЦПК України, то відповідно до ч. 1 ст. 106 ЦПК України судовий наказ № 2-н-1396/11 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ЖБК «Алмазний»заборгованості за житлово-комунальні послуги набрав законної сили.

Окрім цього, в судове засідання не було надано доказів того, що у боржника відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги.

Слід зазначити, що пунктом 5 частини 1 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено обов'язок споживачів сплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст.ст. 11, 15, 16, 526, 527, 612 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають з підстав, передбачених законодавством; в силу зобов'язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої сторони (кредитора) певну дію (сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку; зобов'язання повинні виконуватись належним чином та в установлений строк; одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається; зобов'язання припиняється його виконанням належним чином.

Відповідно до ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами які беруть участь у справі.

В судове засідання представником боржника не надано жодного доказу, який би підтверджував недостовірність поданого стягувачем розрахунку.

Таким чином, суд дійшов висновку, що заява про скасування судового наказу є необґрунтованою та безпідставною, а вимоги стягувача про видачу судового наказу на стягнення заборгованості за комунальні послуги за житлово-комунальні послуги такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищенаведене, керуючись вимогами ст.ст. 105, 105-1, 106 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :


Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого за заявою ЖБК «Алмазний»про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово -комунальні послуги -залишити без задовольнення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.




Суддя: І.В. Белоконна 14.05.2012 Справа № 2605/6120/12



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація