Судове рішення #22698
22/215-06-4291А

             

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

м. Одеса

"16" червня 2006 р.

Справа  № 22/215-06-4291А


За позовом  Товариство з обмеженою відповідальністю "Добрі послуги";

до відповідача Ізмаїльської міської ради

про скасування рішення

Суддя Торчинська Л.О.

Представники:

Від позивача: Артеменко Т.О. за довіреністю №1 від 16.05.2006р.;

Від відповідача: Кравченко М.І. за довіреністю №20 від 10.05.2006р.;


СУТЬ СПОРУ: позивач звернувся до господарського суду одеської області з позовної заявою до відповідача про скасування рішенні Ізраїльської міської ради

Представник позивача наполягає на позовних вимогах в повному обсязі с підстав викладених у позовній заяві та просить суд задовольнити позов

Представник відповідача в судове засідання з’явився, надав письмові пояснення на позов та просить суд в позові відмовити, з підстав викладених у пояснені.


Розглянувши матеріали справи та заслухавши представників сторін, суд встановив:


12.01.1998 року ТОВ „Добрі послуги” уклав з Відділом по управлінню комунальною власністю м. Ізмаїла договір оренди нежилого приміщення №б/н, згідно якого орендодавець (відповідач) передає, а орендар (позивач) приймає у строкове платне користування нежиле приміщення, що знаходиться за адресою: м. Ізмаїл, вул. Леніна, 58, - Будинок побуту, 1-й поверх –151,9 кв. м, IV поверх –278,9 кв. м., підвал 143,3 кв. м. Договір оренди укладений строком на 10 років.

28.10.2005 року Ізмаїльською міською радою було прийнято рішення № 1248 , яким затверджено перелік об’єктів комунальної власності Ізмаїльської міської громади, які підлягають приватизації в 2005 році, в зазначений перелік включено нежиле приміщення по вул. Леніна, 58 в м. Ізмаїлі.

Рішенням Ізмаїльської міської ради від 09.02.2006р. № 1381-ІV було внесено зміни в рішення Ізмаїльської міської ради від 28.10.2005 року № 1248 V та встановлено строк укладення угоди до 01.05.2006р.

Відповідно до п. 53 Закону України „Про Державну програму приватизації”, у разі якщо державний орган приватизації  звертається  до орендаря з пропозицією приватизувати орендоване майно, а орендар не  погоджується на викуп такого майна, державний орган приватизації може запропонувати зазначене майно для продажу на конкурентних засадах. При цьому договір оренди зберігає свою силу для  нового власника. Продаж орендованих нежилих приміщень, будівель та споруд незалежно від відомчого підпорядкування здійснюється шляхом приватизації відповідно до законодавства України.

02.02.2006р. позивач надав свою згоду та направив документи для реєстрації заяви про приватизацію зазначеного приміщення.

Проект договору купівлі-продажу комунального майна, а саме нежитлових приміщень, які знаходяться в місті Ізмаїлі Одеської області, по вулиці Леніна, 58, був складений 22 квітни 2006 року.

З листа приватного нотаріуса Єфименко М.Д., який знаходиться в матеріалах справи, вбачається, що представник ТОВ „ Добрі послуги", заявив, що договір купівлі-продажу орендованих приміщень має бути укладений, але грошей для уплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, оплата якого передбачена Законом України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та оплати за послуги нотаріуса, передбаченої ст. 31 Законом України „Про нотаріат” у нього в цей час не має, оскільки сума значна, тобо позивач відмовився від укладення договору купівл-продажу орендоваих приміщень

Крім того, представнику було запропоновано у місячний строк явитися до офісу приватного нотаріуса та надати наступі документи, для укладення договору купівлі-продажу: Статут ТОВ "Добрі послуги", зареєстрований у встановленому законом порядку, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, довідку ЄДРПОУ, документ, який підтверджує повноваження посадової особи (протокол зборів або наказ про призначення директором), особистий паспорт директора, ідентифікаційний номер за ДРФО.

Згідно п. 51 Закону України „Про Державну програму приватизації”, у разі прийняття  рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди, приміщення) орендар одержує право на викуп цього майна, якщо орендарем за згодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, яке  неможливо відокремити від відповідного об'єкта без завдання йому шкоди, вартістю не менш як 25 відсотків залишкової (відновної за   вирахуванням зносу) вартості майна (будівлі, споруди, приміщення). Оцінка вартості об'єкта приватизації у цьому разі здійснюється із застосуванням експертної оцінки. Таке ж право одержує орендар у разі прийняття рішення про приватизацію відповідно до законодавства України.

Отже, виходячи з викладеного, суд вважає, що оспорювальні рішення не порушують права позивача та прийняті відповідно до чинного законодавства України.


Керуючись ст.ст.161-164 КАС України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:


1.У позові відмовити повністю.


Сторонам надано право ст.185 КАС України подати апеляційну заяву на постанову господарського суду Одеської області протягом 10 днів з дня її складання в повному обсязі.

Згідно п.1 ст.254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого п. 3 ст. 186 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі та підписана 22.06.2006 р.




Суддя                                                                                 Торчинська Л.О.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація