ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
____________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову в прийнятті позовної заяви
05 червня 2008 р. Справа № 7/1-08 (02-2)
Суддя господарського суду , розглянувши матеріали
за позовом: Малого приватного підприємства "Славутич", с.Степанівка Теплицького району Вінницької області
до: Степанівської сільської ради, с.Степанівка Теплицького району Вінницької області
про визнання рішення протиправним
ВСТАНОВИВ:
04.06.2008 року до господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява Малого приватного підприємства "Славутич" від 02.06.2008 року № 15 до Степанівської сільської ради про визнання рішення протиправним.
Розглянувши позовну заяву суд прийшов до висновку про відмову в її прийнятті з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі:
1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;
2) справи про банкрутство.
3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.
4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером).
З 01.09.2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України (КАС України) призначенням якого, відповідно до ст.1, є визначення повноважень адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
Частина 1 статті 2 названого Кодексу вказує, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до ч.2 цієї статті до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Визначення поняття справа адміністративної юрисдикції дано в п.1 ч.1 ст.3 КАС України, згідно якої це - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Слід також зазначити, що розгляд спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України, відноситься до компетенції адміністративних судів.
При цьому, відповідно до п.7 ч.1 ст.3 КАС України, до суб'єктів владних повноважень віднесено - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Частиною 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивач не погоджується із рішенням Степанівської сільської ради від 06.07.2007 року № 174 згідно якого йому відмовлено в продажі земельної ділянки, а тому просить суд:
1. Скасувати рішення Степанівської сільської ради від 06.07.2007 року № 174 щодо відмови в продажі орендованої МПП "Славутич" земельної ділянки;
2. Винести рішення про викуп даної земельної ділянки МПП "Славутич" на підставі експертної оцінки;
3. Зобов'язати голову Степанівської сільської ради в 3-х місячний термін укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки.
Співставляючи позовні вимоги та суб'єктний склад сторін з нормами процесуального законодавства викладеними вище вбачається, що в даному випадку спірні правовідносини є публічно-правовими, а предметом позовних вимог є оскарження рішення суб'єкта владних повноважень.
Таким чином спір підлягає розгляду за правилами КАС України в адміністративному суді.
Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. У прийнятті позовної заяви № 15 від 02.06.08 на 3-харкушах відмовити.
2. Позовні матеріали на 32аркушах повернути позивачу.
3. У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.10.93 р. № 7-93 державне мито у сумі 85,00 грн., перераховане згідно квитанції № 181 від 28.05.2008 р. , підлягає поверненню.
4. Відповідно до п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України №1258 від 21.12.05 "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ", внесені для оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу грошові кошти в сумі 118,00 грн., перераховані згідно квитанції № 179 від 28.05.2008 р. , підлягають поверненню.
5. Копію позовної заяви долучити до примірника ухвали, який залишається в суді.
6. Ухвалу надіслати позивачу, копію ухвали відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суддя
віддрук. 3 прим.:
1 - позивачу - Мале приватне підприємство "Славутич", вул.Молодіжна, 3, с.Степанівка Теплицького району Вінницької області, 23814.
2 - відповідачу - Степанівська сільська рада, вул.Леніна, 10, с.Степанівка Теплицького району Вінницької області.
3 - в наряд.