Судове рішення #22673893

Справа № 2609/12791/12

№ 2-а-612/12

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2012 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бурлака О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 08 травня 2012 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання бездіяльності неправомірною щодо перерахунку пенсії з урахуванням премії для військовослужбовців з 01.07.2011 року в розмірі 90% посадового окладу, встановленому наказом Міністра оборони України від 25.06.2011 року №355.

Відповідно до ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує в порядку письмового провадження чи в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до наступного.

Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В порядку ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 08 травня 2012 року. Підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду не надав. А тому суд, дослідивши матеріали адміністративного позову, не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом поважними.

За наведених обставин ОСОБА_1 порушено строк, передбачений ч. 2 ст. 99 КАС України, та адміністративний позов в частині, що стосується періоду з 01.07.2011 року по 07.11.2011 року слід залишити без розгляду.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 99, 100, 102 КАС України, суд, -


УХВАЛИВ:


Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії в період з 01.07.2011 року по 07.11.2011 року -залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя Солом'янського

районного суду м. Києва О.В. Бурлака




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація