АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___________________________________________________________________________________________________
Справа №2037/33/12
Справа №2-2037/58/2012
Головуючий
Провадження №22-ц/2090/2012/2012 1-ї інстанції: Стеганцов С.М. Категорія: земельні Доповідач: Трішкова І.Ю.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2012 року Судова колегія судової палати по цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого -Трішкової І.Ю.,
суддів: - Пилипчук Н.П., Кірсанової Л.І.,
при секретарі - Асєєвій В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 та представника позивача ОСОБА_5 на рішення Шевченківського районного суду Харківської області від 30 січня 2012 року по справі за позовом ОСОБА_4 до Шевченківської райдержадміністрації Харківської області про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом, виділення земельної ділянки в натурі та оформлення державного акту,
в с т а н о в и л а:
В січні 2012 року позивачка звернулась до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_6, яка постійно мешкала в с.Сазонівка Шевченківського району Харківської області. До виходу на пенсію мати постійно працювала в колгоспі Сільськогосподарська артіль 14 річниця Жовтня Шевченківського району Харківської області, правонаступником якого стало КСП "Україна". Мати була включена в додаток №1 до списку до державного акту на право колективної власності на землю. Позивачка є єдиною спадкоємицею після смерті матері і тому бажає успадкувати земельну частку (пай), на яку мати мала право.
Позивачка просила визнати за нею право власності на земельну частку (пай) в розмірі 6,91 умовних кадастрових гектар вартістю 83354 грн. та виділити даний земельний пай в натурі із земель державного резервного фонду з зобов'язанням Шевченківської райдержадміністрації видати розпорядження на виготовлення проекту відводу земельного паю та оформлення Державного акту на право власності на землю.
Представник відповідача проти позову заперечував, посилаючись на те, що ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а державний акт на право колективної власності на землю ПСП "Україна" отримало лише 19.01.1996 року, тому у померлої не було права, яке могло би успадковуватися.
Рішенням Шевченківського районного суду Харківської області від 30 січня 2012 року в задоволенні позову повністю відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4 та представник позивача ОСОБА_5, посилаючись на неправильну оцінку доказів, які надані суду, порушення норм матеріального та процесуального права, просять скасувати рішення суду першої інстанції і постановити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції відповідно до вимог ч. 1 ст. 303 ЦПК України - в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції - судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що мати позивачки ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
За життя ОСОБА_6 працювала в колгоспі Сільськогосподарська артіль 14 річниця Жовтня Шевченківського району Харківської області, правонаступником якого стало КСП "Україна", а потім ПСП "Україна". ОСОБА_6 була включена до списків до Державного акту на право колективної власності. Державний акт на право колективної власності на землю був отриманий КСП "Україна" 19.01.1996 року.
Статтями 22 та 23 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на землю або право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами.
Оскільки право колективної власності КСП "Україна" набуло вже після смерті ОСОБА_6, таким чином, вона не могла отримати права на земельну частку (пай) до моменту своєї смерті у зв'язку з відсутністю на той момент у КСП "Україна" права колективної власності на земельну ділянку.
Крім того, позивачка не надала суду належних доказів прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_6
З огляду на це, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про необгрунтованість позовних вимог ОСОБА_4
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду. Підстав для скасування чи зміни рішення не має.
Керуючись ст. ст. 303, 307 ч. 1. п. 1, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 та представника позивача ОСОБА_5 відхилити.
Рішення Шевченківського районного суду Харківської області від 30 січня 2012 року залишити без змін.
Ухвала судової колегії набирає чинності негайно, але може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Головуючий
судді