ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
02.11.06р. | Справа № А34/347-06 |
За позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю санаторію "Сонячний", с. Вербки, Павлоградський район, Дніпропетровська область
про стягнення 5278, 57 грн.
Суддя Примак С.А.
Секретар судового засідання
Пономарьов І.В.
Представники сторін:
від позивача - Іващенко С.Г., предст., дов. №03-06/22 від 11.01.06 р. від відповідача - Первушин Ю.Ю., предст., дов. б/н від 25.10.06 р.
СУТЬ СПОРУ:
Позов заявлений про стягнення заборгованості у сумі 5278, 57 грн. адміністративно-господарських санкцій.
Відповідач надав заперечення проти позову, де просить суд відмовити в позові повністю. Заперечення обгрунтовані наступним:
Відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" працевлаштування інвалідів здійснюється державними службами зайнятості, центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики,органами місцевого самоврядування, громадськими організаціяи інвалідів. Згідно з п.3 Положення "Про робоче місце інваліда і порядок працевлаштування інвалідів", заст. постановою КМУ від 03.05.95 р. №314 робоче місце вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК (медико-соціальна експертиза), органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. Таким чином, відповідно до вищезазначених положень, обов'язок щодо працевлаштування інвалідів покладено на державну службу зайнятості, органи Мінсозахисту, місцеві Ради народних депутатів, громадські організації інвалідів. Крім того, 21.01.05 р., 27.05.05 р., 18.07.05 р., 26.09.05 р. відповідач письмово повідомляв Павлоградський міський центр зайнятості населення про створення 3-х робочих місць для інвалідів. Рішеннями господарського суду Дніпропетровської області від 12.01.05 р. по справі №14/414 та від 22.11.05 р. по справі №12/187 встановлено створення 3 робочих місць для інвалідів.
На підставі ст. 128 КАС України, суд убачає можливим вирішити справу за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши подані докази, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно зі звітом відповідача „Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік” середньооблікова кількість працюючих чоловік на підприємстві склала 70 осіб; фонд оплати праці –3695 тис. грн..; середньорічна заробітна плата штатного працівника –5279 грн., чисельність інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідно до 4%-го нормативу –3 осіб; середньооблікова кількість штатних працівників-інвалідів облікового складу - 2 осіб.
Позивачем, на підставі ст. 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХІІ від 21.03.1991р. заявлено вимогу про стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі середньорічної заробітної плати на даному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом в розмірі 5279 грн., виходячи з кількості штатних працівників, даних про фонд оплати праці, та 1 робочого місця, фактично не зайнятого інвалідом у звітному періоді, а також з даних про фактично відпрацьований інвалідами час у звітному році, згідно доданого до матеріалів справи розрахунку.
Господарський суд вважає необхідним відмовити в адміністративному позові з огляду наступне:
Відповідно до ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” в редакції, що була чинною у 2005 р. (надалі також - Закон), для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ст. 20 зазначеного Закону підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Відповідач подав до суду докази повідомлення 21.01.05, 30.05.05, 19.08.05, 28.09.05 Павлоградського міського центру зайнятості населення про створення на підприємстві відповідача 3 робочих місць для інвалідів, з яких 1 не зайняте.
Крім того, факт створення робочих місць для інвалідів встановлений рішеннями господарського суду Дніпропетровської області від 12.01.05 р. по справі №14/414 та від 22.11.05 р. по справі №12/187.
Враховуючи усе вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України „ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст. 94, 162, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя | С.А. Примак |
|
|
|