Справа № 2-0-60/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2008 р. Токмацький районний суд Запорізької області
в складі:
судді Апанаскович Н.М.
при секретарі: Костенко В.А.
розглянув в відкритому судовому засіданні в м. Токмак цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заявниця посилається на те, що ОСОБА_2 є її матір'ю.
Після смерті матері відкрилася спадщина, яка складається з ощадного вкладу, земельної частки (паю) та житлового будинку АДРЕСА_1.
Заявниця є єдиною спадкоємицею після смерті матері. Але вона позбавлена можливості оформити спадкове майно на своє ім'я. Це пов'язане з тим, що органом РАГС було допущено помилку у написанні імені її матері у свідоцтві про народження замість імені “ОСОБА_2” було вказано ім'я “ОСОБА_3”. У зв'язку з втратою свідоцтва про народження заявниці відділом РАГС Чернігівського РУЮ Запорізької області було видано довідку замість свідоцтва згідно актового запису про народження в реєстраційній книзі. У довідці №4 від 6.11.2004 р. у графі “Мати” також помилково зазначено ім'я “ОСОБА_3”. Аналогічна помилка була допущена і у свідоцтві про одруження НОМЕР_1.
Мати заявниці народилася як ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про її народження НОМЕР_2. Згідно з паспортом НОМЕР_3, виданий Чернігівським РВ УМВС України в Запорізькій області від 17.07.1997 р.) померла мала ім'я ОСОБА_2.
Внаслідок наявних розбіжностей у документах, що підтверджують родинні відносини, державним нотаріусом заявниці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.
В зв'язку з цим заявниця просить суд встановити факт родинних відносин між нею та її померлою матір'ю ОСОБА_2
У судовому засідання заявниця підтримала свою заяву, пояснила, що її мати усе своє життя носила ім'я ОСОБА_2, на це ім'я у неї був паспорт, та інші документи. У її свідоцтві про народження органом РАГС було допущено помилку у написанні імені її матері, замість імені “ОСОБА_2” було вказано ім'я “ОСОБА_3”. У зв'язку з втратою свідоцтва про народження заявниці відділом РАГС Чернігівського РУЮ Запорізької області було видано довідку замість свідоцтва згідно актового запису про народження в реєстраційній книзі. У довідці №4 від 6.11.2004 р. у графі “Мати” також помилково зазначено ім'я “ОСОБА_3”. Аналогічна помилка була допущена і у свідоцтві про одруження НОМЕР_1. Допущені розбіжності пояснює тим що в побуті матір називали “ОСОБА_3”.
Вислухавши пояснення заявника, пояснення свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, дослідивши матеріали справи, суд визнає доводи заяви такими, що підлягають задоволенню.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що органом РАГС було допущено помилку у написанні імені матері заявниці ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Так у свідоцтві про народження заявниці замість імені “ОСОБА_2” було вказано ім'я “ОСОБА_3”. У зв'язку з втратою свідоцтва про народження заявниці відділом РАГС Чернігівського РУЮ Запорізької області було видано довідку замість свідоцтва згідно актового запису про народження в реєстраційній книзі. У довідці №4 від 6.11.2004 р. у графі “Мати” також помилково зазначено ім'я “ОСОБА_3”. Аналогічна помилка була допущена і у свідоцтві про одруження заявниці НОМЕР_1.
Мати заявниці народилася як ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про її народження НОМЕР_2. Згідно з паспортом НОМЕР_3, виданий Чернігівським РВ УМВС України в Запорізькій області від 17.07.1997 р.) померла мала ім'я ОСОБА_2.
Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6. допитані кожен окремо, показали, що матір заявниці вони знали як ОСОБА_3 так називали її в побуті,. Заявниця її єдина донька, доглядала за нею, здійснювала поховання. Інших спадкоємців померла не мала.
У суду немає підстав ставити під сумнів показання свідків і таких доказів суду не надано.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що передбачено п.1 ст.256 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є матір'ю ОСОБА_1.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення вступає в законну силу 02.06.2008 р.
Суддя: /підпис/ З оригіналом згідно:
Суддя Токмацького
районного суду: Н.М.Апанаскович
коп.виг.Дудка С.В.