Судове рішення #2261439
Справа № 1-57 2008 року

Справа № 1-57 2008 року.

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

27 травня 2008 року Ширяєвський районний суд Одеської області в складі:

Головуючого                                                                                               судді    Янковського В.К.  при секретареві                                                                                                   Кламбоцькій О.М.             з участю:

            Прокурора                                                                                                    Комишана О.Л.

            Потерпілого                                                                                                 ОСОБА_2

            Підсудного                                                                                                   ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Ширяєве справу про обвину-вачення:

            ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця села Болехівці Дрогобицького району Львівської області, українця, громадянина України, військовозобов'язаного, з базовою вищою освітою, одруженого, маючого одну неповнолітню дитину, тимчасово не працюючого, проживаючого в селі Нове Село Дрогобицького району Львівської області, не судимого, у вчинені злочину, передбаченому ст. 286 ч. 2 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

 

            23 грудня 2007 року, біля 5 години, на 364 кілометрі плюс 280 метрів автодороги Київ-Одеса, підсудний ОСОБА_1, керуючи автомобілем "VOLKSWAGEN LT 46 Kasten" державний знак НОМЕР_1, рухаючись в напрямку міста Одеса в темну пору доби, не вибрав безпечну швидкість руху в дорожній обстановці, що склалася, не впорався з керуванням,            внаслідок чого здійснив зіткнення з напівпричепом ЧМЗАП-99858 державний знак НОМЕР_2, автомобіля КАМАЗ-5410 державний знак НОМЕР_3, під керуванням ОСОБА_3, що стояв на правому узбіччі дороги. В результаті дорожньо-транспортної пригоди пасажир автомобіля підсудного ОСОБА_2 отримав тяжкі тілесні ушкодження у вигляді поєднаної травми, ЗЧМТ, перелом склепіння і основи черепу, забій головного мозку середнього ступеню, закритий відламковий перелом правої плечової кості середньої треті, закритий оскольчатий перелом обох кісток правого передпліччя на рівні середньої треті.  Обидва транспортні засоби отримали механічні ушкодження. Підсудним порушено вимоги пп. 2.3.б, 12.1, 12.2, 12.3 Правил дорожнього руху в Україні і наслідки, що настали в результаті порушення правил дорожнього руху знаходяться в прямому причинному зв'язку.

            Цивільний позов потерпілим по справі не заявлено.

            Прокурором Ширяївського району заявлено цивільний позов до підсудного про відшкодування на користь Ширяївської ЦРЛ Одеської області 310 гривень 52 копійки витрат на лікування підсудного та потерпілого.

            В судовому засіданні підсудний свою вину визнав і показав суду, що злочин вчинив при обставинах, встановлених судом, внаслідок того, що на деяку мить відволікся від керування автомобілем, у вчиненому щиро кається, просить суд не позбавляти його волі і не позбавляти права керування, так як це його основна робота. Цивільний позов визнав.

            Потерпілий ОСОБА_2 показав суду, що 23 грудня 2007 року він їхав на автомобілі під керуванням підсудного. На час дорожньо-транспортної пригоди він спав і тому нічого пояснити не може, так як внаслідок шоку нічого не пам'ятає. Ніяких претензій до підсудного не має. Просить суд не позбавляти підсудного волі і права керування транспортними засобами.

            Так як ніхто з учасників процесу не оспорює фактичні обставини справи та розмір матеріальної шкоди, суд визнає підсудного винним у вчинені злочину, передбаченому ст. 286 ч. 2 КК України, тобто порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло потерпілому тяжке тілесне ушкодження.

            Цивільний позов прокурора Ширяївського району обґрунтований і підлягає задоволенню.

            При призначенні виду і міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання. 

            Обставин, які обтяжують покарання, суд не вбачає.

            Суд визнає обставиною, яка пом'якшує покарання, щире каяття підсудного. 

            На підставі викладеного, а також приймаючи до уваги позицію потерпілого, суд приходить до висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання і приймає рішення на підставі ст. 75 КК України, про звільнення його від відбування покарання з випробуванням.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд

 

ПРИСУДИВ:

 

            ОСОБА_1 визнати винним у вчинені злочину, передбаченому ст. 286 ч. 2 КК України і призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки без позбавлення права керування транспортними засобами.

            На підставі вимог ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк один рік.

            Запобіжний захід, до набрання вироком законної сили, залишити засудженому попередній - підписку про невиїзд.

            Задовольнити позов прокурора Ширяївського району Одеської області і стягнути з ОСОБА_1 на корить Ширяївської центральної районної лікарні Одеської області в рахунок відшкодування витрат на лікування підсудного і потерпілого 310 (триста десять) гривень 52 копійки.

            Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Ширяївський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

 

 

                                                                                              Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація