Судове рішення #2260562
Справа № 2-514/2008 р

Справа № 2-514/2008 р.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

7 травня 2008 року Калинівський районний суд Вінницької області

 

в складі головуючого: Копчинського В.І.

при секретарі Кулик Т.С.

за участю прокурора Бондарук І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом прокурора Калинівського району в інтересах Структурної одиниці «Калинівські електричні мережі» ВАТ «Акціонерна компанія Вінницяобленерго» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних розкраданням електроенергії,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Прокурор в позові вказує, що в ході перевірки матеріалів ВАТ «Акціонерна компанія Вінницяобленерго» та її Структурної одиниці «Калинівські електричні мережі» встановлено, що відповідач являється споживачем електроенергії, яку безобліково використовував в своєму будинку в АДРЕСА_1 шляхом: здійснення відгалуження ввідного кабеля та підключення електричної розетки поза прилад обліку електричної енергії. На момент перевірки в дану розетку було включено електричну плитку, і таким чином електроенергія з неї споживалася, але не обліковувалася, так як диск лічильника стояв. Спожита таким чином електрична енергія не враховувалась і не сплачувалась. Своїми діями відповідач завдав шкоду електропостачальнику на суму 3912 грн. 22 коп., яку сплатити відмовляється. Тому прокурор звернувся до суду з даним позовом.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, просили стягнути з відповідача 3912 грн. 22 коп. завданих збитків.

Відповідач в судове засідання не з'явився без поважних причин, хоч про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача та думку прокурора, пояснення свідків, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідач являється споживачем електроенергії. При перевірці електрообладнання в помешканні відповідачки в АДРЕСА_1 було виявлено, що відповідач безобліково використовував електроенергію шляхом: здійснення відгалуження ввідного кабеля та підключення електричної розетки поза прилад обліку електричної енергії. На момент перевірки в дану розетку було включено електричну плитку, і таким чином електроенергія з неї споживалася, але не обліковувалася, так як диск лічильника стояв. Спожита таким чином електрична енергія не враховувалась і не сплачувалась.

Даний факт підтвердили також в судовому засіданні свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3

Згідно ст.ст.26-27 Закону України «Про електроенергетику» та п.37 «Правил користування електроенергією для населення» електропостачальнику надано право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушенням допущеними споживачем під час користування електричною енергією. Розмір відшкодування збитків, заподіяних електропостачальнику внаслідок порушення ПКЕЕН, обчислюється відповідно до «Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем «Правил користування електроенергією для населення», затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.1999 року № 1416, зареєстрованою Міністерством юстиції України від 29.12.1999 року № 919/421.

На підставі зроблених електропостачальником розрахунків витрат електроенергії, у відповідності з вказаною Методикою, розкраданням електроенергії відповідач завдав шкоду електропостачальнику в сумі 3912 грн. 22 коп., яку сплатити відмовляється.

Тому вимоги позивача і прокурора є законними і підлягають повному задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1166, 1193 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь СО «Калинівські електричні мережі» ВАТ «АК Вінницяобленерго» (м.Калинівка, вул.Промислова, 14, Вінницької області; розрахунковий рахунок 260373012853 у ВОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 302076, код 25510222) 3912 грн. 22 коп. по відшкодуванню збитків, заподіяних розкраданням електроенергії, та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 51 грн. державного мита

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація