Справа №1476/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ»ЯМ УКРАЇНИ
14 березня 2008 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі :
судді Озерянської Ж.М.
при секретарі Гармаш Р.І.,
з уч. Адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у сел. Ювілейному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ювілейної селищної ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом до Ювілейної селищної ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м.Алма-Ата, Казахстан.
У неї був брат ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який народився у вищевказаному місті. У них були батьки: ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Батько загинув у роки війни, мати померла у 2005 році у м.Алма-Ата.
Брат приїхав жити в Україну у 1959 році, зареєстрував шлюб з ОСОБА_6, але потім розірвав з нею шлюб, від даного шлюбу у них дітей не було.
27 грудня 2002 року на ім'я ОСОБА_3 було видано свідоцтво про право власності на АДРЕСА_1. ОСОБА_3 продав ½ частини квартири ОСОБА_7, договір купівлі - продажу нотаріально посвідчений 30 квітня 2003 року.
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, спадкоємців першої черги після його смерті немає, заповіту він не залишав.
У встановлений законом шестимісячний строк вона звернулася до ІНФОРМАЦІЯ_4 з заявою про прийняття спадщини, але отримала відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки немає свідоцтв про народження ОСОБА_3 та її, на підтвердження родинного зв'язку з братом.
Отримати вищевказані свідоцтва є неможливим, оскільки у 50 -ті роки у м.Алма-Ата відбувся землетрус, архіви з їх свідоцтвами про народження зруйновані, а тому позивачка просить суд встановити факт її родинних відносин з ОСОБА_3 та визнати за нею право власності на ½ частину квартири в порядку спадкування за законом.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила його задовольнити.
ІНФОРМАЦІЯ_4(третя особа) та Ювілейна селищна рада надали судові листи з проханням про розгляд справи у відсутність своїх представників.
Суд, вислухавши у судовому засіданні пояснення позивачки, показання свідків, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного .
Встановлено, що позивачка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м.Алма-Ата, Казахстан. У неї був рідний брат ОСОБА_3,що підтвердили у судовому засіданні свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, спадкоємців першої черги після його смерті немає, заповіту останній не залишав.
На момент смерті ОСОБА_3 був власником ½ частини квартири АДРЕСА_1.
У встановлений законом шестимісячний строк позивачка звернулася до ІНФОРМАЦІЯ_4 з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3. На підставі вищенаведеного суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачки.
Керуючись ст.ст.10,27,31,57,88,215,223,256,259 ЦПК України, ст.ст.1262,1268,1269,1270 ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Встановити факт того, що ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на ½ частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя : Озерянська Ж.М.