Справа №1462/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2008 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
судді Озерянської Ж.М.
при секретарі Волинець Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у сел. Ювілейному цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Підгороднянської міської ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в :
Позивачі звернулися до суду з позовом до Підгороднянської міської ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла їх бабуся ОСОБА_3. Після смерті останньої відкрилася спадщина на домоволодіння за адресою АДРЕСА_1. У спадкодавиці був син (батько позивачів) ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року і заповіту не залишав.
ОСОБА_4 прийняв спадщину після смерті матері, оскільки на момент смерті спадкодавиці проживав з нею однією сім”єю.
Вони є спадкоємцями першої черги після смерті батька, а також їх рідна сестра - донька ОСОБА_4. ОСОБА_6, яка відмовилася від частини на спадщину після смерті батька на їх користь.
У встановлений законом шестимісячний строк вони звернулися до нотконтори з заявою про прийняття спадщини, але не отримали свідоцтво про право на спадщину у вигляді вищевказаного домоволодіння, оскільки немає свідоцтва про народження батька ОСОБА_4, згідно відповіді ВРАЦС Дніпропетровського райуправління юстиції свідоцтво про народження батька не збереглося, а тому позивачі просять суд встановити факт того, що ОСОБА_4 є сином ОСОБА_3, визнати за ними право власності на ½ частину домоволодіння за кожним в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав, просив його задовольнити.
ІНФОРМАЦІЯ_3 (третя особа) та Підгороднянська міськрада надали судові листи з проханням про розгляд справи у відсутність своїх представників.
Суд, вислухавши у судовому засіданні пояснення позивача, показання свідка, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного .
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3. Після смерті останньої відкрилася спадщина на домоволодіння за адресою АДРЕСА_1.
У спадкодавиці був син ОСОБА_4, свідоцтво про народження останнього не збереглося. Факт родинних відносин сина з матір'ю підтверджується тим, що у трудовій книжці останнього його прізвище зазначено як “ОСОБА_4”, у ощадкнижці останнього його прізвище зазначено як “ОСОБА_4”, згідно свідоцтва про смерть його прізвище зазначено як “ОСОБА_4”; згідно трудової книжки ОСОБА_3 її прізвище зазначено як “ОСОБА_4”, згідно запису акту про смерть ОСОБА_3 її прізвище зазначено як “ОСОБА_4”, згідно показань свідка ОСОБА_5, ОСОБА_4 є сином ОСОБА_3. Ідентичність вищевказаних прізвищ у документах, а також аналіз показань свідка дозволяє судові встановити факт того, що ОСОБА_4 є сином ОСОБА_3
ОСОБА_4 прийняв спадщину після смерті матері, оскільки на момент смерті спадкодавиці проживав з нею однією сім'єю у вищевказаному домоволодінні.
Батько позивачів ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року і заповіту не залишав. Позивачі є спадкоємцями першої черги після смерті батька, а також їх рідна сестра - донька ОСОБА_4 ОСОБА_6, яка відмовилася від частини на спадщину після смерті батька на користь позивачів. У встановлений законом шестимісячний строк позивачі звернулися до нотконтори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, а тому суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачів повністю.
Керуючись ст.ст.10,27,31,57,88,215,223,256,259 ЦПК України, ст.ст.1261,1269,1270 ЦК України, ст.ст.529,549 ЦК України (у редакції 1963 року), суд -
В И Р І Ш И В :
Встановити факт родинних відносин ОСОБА_4, що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року та ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, які були відповідно сином та матір'ю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя : Озерянська Ж.М.