Справа №2-1047/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2007 року м. Дергач і
Дергачівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Болибок Є.А.
при секретарі Полонській О.С.
позивачки ОСОБА_1
розглянувши в попередньому судовому засідання цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
ветановив
17 квітня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач позов визнав, подавши відповідну заяву.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Сторонам роз'яснені наслідки відповідних процесуальних дій.
Судом встановлені обставини і визначені відповідно до них правовідносини.
Згідно рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 12 січня 2007 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 24 квітня 1999 року в Дергачівському відділі РАГСу Харківської області по актовому запису №26- розірвано.
Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження.
Матеріалами справи встановлено, що позивачка проживає у м. Дергачі Харківської області, донька ОСОБА_3проживає разом зі своєю матір'ю. Відповідач проживає окремо. Коштів на утримання та виховання дитини не вистачає. Відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання доньки не надає.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові матеріали по справі суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 ч. 3 СК України, кошти на утримання дітей (аліменти) можуть присуджуватися за рішенням суду у частці від доходу їх батька або у твердій грошовій сумі.
На підставі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров"я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних батьків та інші обставини, що мають істотне значення.
З урахуванням всіх обставин справи, стану здоров'я та матеріального становища дитини та платника аліментів, доводів та пояснення сторін, суд визначає розмір аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, присуджуючи аліменти від дня пред'явлення позову і до досягненню донькою повноліття.
У відповідності до ч.3 ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Згідно п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення про стягнення аліментів - у межах платежу за один місяць.
На підставі ст. ст. 180, 181 ч.3, 182 СК України, керуючись ст. ст. 10,11,60,208,209,212-215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_2народження, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3аліменти на утримання дитини - доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17.04.2007 року і до досягненню донькою повноліття.
Стягнути з ОСОБА_251 грн. судового збору в дохід держави.
2
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через місцевий Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.