Справа № 2-а-1499/08
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«17» березня 2008 року 14год57хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С.при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:
позивача:Тарновецький П.Я. (дов. від 07.05.2007 р.).;
відповідача:Одиноцька І.П. (дов. № 7 від 09.01.2008 р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лінен Фореве"
до відповідачаУправління Пенсійного фонду України в м. Рівне
про визнання нечинною вимоги від 05.02.2008 р. ,–
ВСТАНОВИВ:
Позивач– Товариство з обмеженою відповідальністю "Лінен Фореве"–звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне про визнання нечинною вимоги від 05.02.2008 р.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що спірна вимога відповідача від 05.02.2008 року суперечить ст.ст. 20, 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та п. 5.4.1., 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, оскільки зазначений в ній розмір недоїмки не відповідає розміру страхових внесків визначених у розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень місяць 2007 року. Крім того, відповідач надіслав вимогу після закінчення 5-денного терміну, що суперечить ч.3 статті 106 Закону та 8.2 Інструкції
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, надав суду пояснення, які повністю співпадають з позицією викладеною в письмових запереченнях .
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
При цьому суд врахував таке.
Пунктом 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за №64/8663 (далі - Інструкція) визначено порядок стягнення заборгованості зі страхувальників. В Інструкції вказано, що органи Пенсійного фонду надсилають страхувальнику вимогу про сплату недоїмки, якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.
Відповідно до абзацу шостого пункту 8.2 Вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу. Відповідно до пункту 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 базовим звітним періодом є календарний місяць.
Пунктом 8.3 Інструкції визначено порядок формування вимоги та встановлено її форму, згідно із додатком 9 цієї Інструкції. Позивач вважає, що дана вимога про сплату недоїмки направлена за листопад 2007р., однак у додатку 9 до Інструкції (форма вимоги) не передбачено вказувати базовий звітний період (конкретний місяць). Пунктом 11.11. Інструкції визначено форму подачі щомісячного розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті згідно із додатком 23 цієї Інструкції. На виконання означеної норми Товариством з обмеженою відповідальністю "Лінен Фореве" подано управлінню розрахунок за грудень 2007р., в якому зазначено, що підлягає сплаті 67676,58грн. На дотримання пункту 8.2 Інструкції управлінням сума 67676,58грн. включена у вимогу за №Ю418 від 05.02.2008р.
Вимога надсилається платнику протягом п'яти робочих днів після закінчення календарного місяця, а не після закінчення граничного терміну сплати страхових внесків, як вважає позивач всупереч чинному законодавству. А тому вимога про сплату боргу №Ю 418 від 05.02.2008р. на суму 279773,91грн. є законною і скасуванню не підлягає, оскільки страхувальник мав на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків у сумі 279773,91грн..
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160–163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,–
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні позову відмовити повністю.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
3. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.С.Чалий