Судове рішення #2259973

                                                                                Справа № 2-а-1717/08

 РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 «14» квітня 2008 року                                    12 год. 25 хв.                                                      м. Рівне

 

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С.при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:                                           


позивача:не з’явився;

відповідача:не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовом   Відділення виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Костопільському районі

до відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю «Ренесанс»

про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 606,44 грн.,–

 

 

В С Т А Н О В И В :

Позивач –   Відділення виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Костопільському районі – звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренесанс» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 606,44 грн.

Представник позивача подав заяву, в якій позовні вимоги підтримує, просить розглянути справу без його участі.

Відповідач позов не заперечив, в судове засідання не з’явився, хоча в установленому порядку був повідомлений про час і місце розгляду справи за відомою суду адресою. За таких обставин суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Давши оцінку матеріалам справи, дослідивши всі фактичні докази у справі, як кожний окремо, так і в їх сукупності, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

При цьому суд встановив та врахував таке.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 р. № 1105-ХІVпередбачено обов’язок роботодавця–страхувальника своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Статтею 47 цього Закону передбачено, що страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд в строки, які визначаються страховиком (Фондом).

Пунктом 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових внесків Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 12 від 20.04.2001 р., встановлено, що страхові внески сплачуються юридичними особами в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки, а при проведенні оплати праці готівкою з виручки чи натуроплатою – платники зобов’язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

Як вбачається з  розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2007 рік, самостійного поданої відповідачем до Фонду, заборгованість відповідача станом на час звернення позивача з позовом до суду становить 606,44 грн.

Позовні вимоги підтверджуються також дослідженими в судовому засіданні доказами: копією розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду (а.с. 2), копією довідки № 353 про включення відповідача до ЄДРПОУ (а.с. 3). Копії документів завірені належним чином.

З огляду на вищевикладене, зважаючи, що на час звернення позивача з даним позовом до суду відповідач доказів сплати заборгованості (недоїмки) в сумі 606,44 грн. суду не надав, позов обґрунтований і на підставі ст. 55 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» підлягає до задоволення.

Оскільки позивачем не надано доказів понесення судових витрат, то підстави для застосування вимог ст. 94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись ст.ст. 160–163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд,–

ПОСТАНОВИВ:

1.    Позов  задовольнити повністю.

2.    Стягнути з  Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренесанс»(35000, вул. Складова, 6, м. Костопіль Рівненської області, код ЄДРПОУ 30715569, р/р 26001301590561 в ПІБ м. Костопіль, МФО 333153),– на користь Відділення виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Костопільському районі (35000, вул. Б.Хмельницького, 15, м. Костопіль  Рівненської області, р/р 37170003000660 в УДК в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 25930469),– заборгованість по страхових внесках в сумі 606 (шістсот шість) грн. 44 коп.

3.    Видати виконавчий лист після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 КАС України.

4.    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

5.    Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі  складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.                    

                       

Суддя                                                                                   І.С.Чалий


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація