Справа № 2-а-2399/08
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«12»травня 2008 року 14год. 52 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С.при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:
позивача:Бочковський Ю.М.
відповідачі:Москаленко І.Ю., Бадзюн А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариство з обмеженою відповіцальністю «ТД Енергоспектр»
до відповідачаУправління земельних ресурсів у Рівненському районі Рівненської області,
Квасилівської селищної ради Рівненського району Рівненської області
про Зобов’язання вчинення певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД Енергоспектр»– звернувшись до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління земельних ресурсів у Рівненському районі Рівненської області, Квасилівської селищної ради Рівненського району Рівненської області просить зобов’язати останніх вчинити певні дії щодо надання висновку про погодження місця розташування об’єкта на земельній ділянці в оренду, терміном на п’ять років для будівництва.
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, в обґрунтування яких зазначив, що відповідачем - Управлінням земельних ресурсів у Рівненському районі Рівненської області невірно застосувавши норми ст.124 Земельного Кодексу України, в порушення ст.58 Конституції України відмовив в наданні висновку про погодження місця розташування об’єкта на земельній ділянці 6.00 га, наміченого до відведення ТзОВ «ТД Енергоспектр» в оренду терміном на 5 років для будівництва, що знаходиться в смт. Квасилів, Рівненського району, Рівненської області.
Представник відповідача - Управління земельних ресурсів у Рівненському районі Рівненської області в судовому засіданні позов не визнав, пояснив суду, що відповідно до статті 124 Земельного кодексу України із внесеними змінами та доповненнями із Законом України від 28.12.2007 року №107-УІ «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціонах, крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб.
Представник відповідача - Квасилівської селищної ради Рівненського району Рівненської області в судовому засіданні позов визнав повністю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази у справі, суд, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, врахувавши таке:
Рішенням відповідача Квасилівської селищної ради Рівненського району Рівненської області від 12 червня 2007 року було надано дозвіл на вибір земельної ділянки площею 6,00 га ТзОВ «ТД Енергоспектр» в оренду терміном на 5 років дня будівництва котеджного містечка за рахунок забудованих земель промисловості, які на даний час перебувають у постійному користуванні Ровенського дослідного заводу сільськогосподарського машинобудування «Ровносільмаш» ім. XXVI з’їзду КПРС правонаступником якого є ВАТ «Рівнесільмаш» в смт. Квасилів, Рівненського району, Рівненської області.
Застосування відповідачем норми статті 124 Земельного кодексу України із внесеними змінами та доповненнями із Законом України від 28.12.2007 року №107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» є невірним, так як остання набула чинності 1 січня 2008 року, тобто після винесення Рішення № 247 від 12 червня 2007 року.
В статті 58 Конституції України в зазначено «Закони й інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи». В Земельному кодексі відсутня норма, що регулює дію Земельного законодавства в часі.
Безпосередньо стаття 8 Конституції України передбачає застосування норм Конституції України, як норм прямої дії, (постанова Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996 року «про практику застосування Конституції України при здійсненні правосуддя»).
Крім того, обгрунтовність позовних вимог підтверджується дослідженим в судовому засіданні викопіюванням із плану землекористування смт.Квасилів, з нанесенням земельної ділянки площею 5.7359 га наміченою до відведення ТзОВ «Енергоспектр» в оренду строком на 5(п’ять) років для будівництва котеджного містечка за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, які перебувають у постійному користуванні ВАТі «Рівнесільмаш» в смт.Квасилів по вул.Зелена на території Квасилівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, яке погоджено начальником Управління земельних ресурсів у Рівненському районі Рівненської області.
За таких обставин позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8, 58 Конституції України, ст.ст. 160–163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,–
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов’язати Управління земельних ресурсів у Рівненському районі Рівненської області надати висновок про погодження місця розташування об’єкта на земельній ділянці 6.00 га, наміченого до відведення ТзОВ „ТД Енергоспектр» в оренду терміном на 5 років для будівництва, що знаходиться в смт. Квасилів. Рівненського району, Рівненської області.
3. Зобов’язати Квасилівську селищну раду Рівненського району. Рівненської області укласти договір оренди на земельну ділянку 6.00 га терміном на 5 років з Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД Енергоспектр» для будівництва, без проведення тендеру.
4. Судові витрати по розгляду справи залишити за позивачем.
5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
6. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.С.Чалий