Судове рішення #2259930

                                                                                Справа № 2-а-230/08

 РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«21» березня 2008 року                              13 год. 15 хв.                                                      м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С.при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:                                           


позивача:Назарук Ю.О. (дов. від 16.01.2008 р.);

відповідача:Гладкович В.В. (дов. № 68 від 05.11.2007 р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовом   Заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго»

до відповідачаЗакритого акціонерного товариства «Ей-І-Ес Рівненерго»

про стягнення штрафу в сумі 17 000,00 грн.,–

 

 

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго» звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства «Ей-І-Ес Рівненерго» про стягнення штрафу в сумі 17 000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що на підставі акта перевірки 26 червня 2007 року винесено постанову № 32/04-06 про накладання штрафу на ЗАТ „Ей-І-Ес Рівнеенерго” за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1700 грн. за ухилення від виконання припису № 1/14-03від 23 березня2007 року. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав. Пояснив суду, що санкції за ухилення від виконання припису Держенергонагляду, накладені на ЗАТ „Ей-І-Ес Рівнеенерго” без урахування обставин, які мають істотне значення, а саме вжиття відповідачем заходів для відновлення електропостачання, які вплинули на своєчасність виконання припису. Також відповідач вказує на порушення порядку проведення перевірки.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

При цьому суд врахував таке.

Основними напрямками діяльності Держенергонагляду, є забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом  курирування діяльності у сфері електроенергетики та здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно - правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної та теплової енергії.

Державна політика в електроенергетиці, відповідно до ст. 5 Закону України   „Про   електроенергетику",   базується   на   принципах:   державного регулювання  діяльності  в  електроенергетиці;  створення  умов  безпечної  експлуатації  об'єктів  електроенергетики;   додержання  єдиних  державних норм,   правил   і   стандартів   всіма   суб'єктами   відносин,   пов'язаних з виробництвом,     передачею,     постачанням     і     використанням енергії; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектора мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Вказана норма регламентована Положенням про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого, Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996р. N 929 (змінами та доповненнями) та Інструкцією з організації проведення обстеження електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів, затвердженої Наказом Міністерства  палива та енергетики України № 817 від 24 грудня 2004р. (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 січня 2005р. за № 71/10351).

Керуючись вище наведеним 26 червня 2007р. в присутності начальника технічної дільниці Володимирецього РЕМ Ковальчука О.П була проведена перевірка виконання ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго» Припису інспекції Держенергонагляду у Рівненській області № 1/14-03 від 23 березня 2007р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику та складено Акт перевірки № 269/14-06-01 від 26.06.2007р., згідно встановлено не виконання вимог вище зазначеного Припису, зокрема п. 2,3,4,6.

Відповідно   до   п.   6.5   Інструкції   на   момент   закінчення терміну виконання Припису, він повинен бути виконаний в повному обсязі.

На підставі Акта перевірки 26 червня 2007р.  винесено оскаржувану Постанову № 32/04-06 про накладення штрафу на ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго»

Факт невиконання припису відповідачем не заперечується.

Порядок накладання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб’єктів господарської діяльності визначений Постановою Кабінету міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 „Про затвердження Положення про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику”

Таким чином, суд, дійшов висновку, що оскаржувана постанова винесена правомірно, з дотриманням норм чинного законодавства.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 160–163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд,–

ПОСТАНОВИВ:

1.    Позов  задовольнити повністю.

2.    Стягнути з   Закритого акціонерного товариства «Ей-І-Ес Рівненерго»(33000, м. Рівне, вул. Кн.Володимира, 71, р/р 26009002745000 в АТ "Каліон банк України" м. Київ, МФО 300379, код ЄДРПОУ 05424874) штраф в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., які перерахувати на р/р 31113106700002 в ГУДК в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, адміністративні штрафи та інші санкції, код платежу 21081100.

3.    Видати виконавчий лист після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 КАС України.

4.    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

5.    Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі  складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.                    

                       

Суддя                                                                                                              І.С.Чалий


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація