Головуючий у 1 інстанції - Мірошкіна О.І.
Суддя-доповідач - Бишов М. В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2012 року справа №2а-5929/11/0517 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Бишова М.В.
суддів Шальєвої В.А., Ляшенко Д.В.
при секретарі Газарян А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Єнакіївського міського суду Донецької області від 23 січня 2012 року по адміністративній справі № 2а-5929/11/0517 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Єнакієве Донецької області про зобов'язання провести перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Єнакіївського міського суду Донецької області від 23 січня 2012 року по адміністративній справі № 2а-5929/11/0517 у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Єнакієве Донецької області відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачем ОСОБА_2 подана апеляційна скарга, в якій вона просить скасувати постанову суду першої інстанції, як прийняту з порушенням норм матеріального права, прийняти нову постанову та задовольнити позов у повному обсязі (а.с.20-23). Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, позивач вказує, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи та суд першої інстанції невірно застосував положення ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2010 календарний рік з 01.05.2011р.
Представник відповідача - Пенсійного Фонду України в м. Єнакієве Донецької області в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення, що дає суду право розглянути справу у їх відсутність.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_2 є працюючим пенсіонером, з 30.07.2007р. по теперішній час отримує пенсію за віком, призначену на пільгових умовах.
13.05.2001р. позивачем ОСОБА_2 до Пенсійного Фонду України в м. Єнакієве Донецької області надана заява про перерахунок пенсії, оскільки їй було проведено перерахунок пенсії з суми 1573,99 грн - показника середньої заробітної плати за 2008 рік, а треба було провести перерахунок пенсії із показника середньої заробітної плати за 2010 рік в сумі 1982,63 грн, але позивачу було відмовлено, що було підставою для звернення до суду.
Розглядаючи позовні вимоги про перерахунок пенсій відповідно ч.4 ст.40 Закону слід зазначити, що після скасування окремих положень Закону України «Про бюджет на 2008 рік» на підставі Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008) діє редакція Закону 1058 станом на 09 липня 2007 року.
Частина 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Вищезазначені положення Закону визначають перерахунок вже призначеної пенсії з посиланням на частину 1 статті 40 Закону № 1058.
Частина 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає, обчислення пенсії з урахуванням страхового стажу та не передбачає перерахунок призначеної пенсії з застосуванням заробітної плати працівників за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Крім того у другому абзаці частини 2 статті 40 Закону № 1058 вказано що у разі відсутності на момент призначення пенсії даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Тобто частина 2 статті 40 Закону 1058 регламентує порядок розрахунку пенсії тільки під час її призначення у перший раз та її (частину 2 статті 40 Закону № 1058) не можливо застосовувати при перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру.
Стаття 92 Конституції України в пункті 1 частини 1 встановлює, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина.
Оскільки при перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру законодавством не передбачено застосування середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, відсутні підстави для задоволення позовних вимог про перерахунок пенсії з застосуванням вказаної заробітної плати.
Крім того, колегія суддів звертає увагу, що неможливо застосовувати положення п.п.3 п.11 постанови Кабінету міністрів України від 28 травня 2008 року № 530, яка набрала чинності 22 травня 2008 року, оскільки виходячи з пріоритетності норм необхідно застосовувати Закон 1058 у якому в силу прийняття Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008) виключено з ч.4 ст.42 застосування при перерахунку пенсії, показника середньої заробітної плати працівників за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Колегія суддів погоджується з правовою позицією суду першої інстанції, що позивач ОСОБА_2 не має право на перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2010 календарний рік з 01.05.2011р.
На підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову у задоволенні вимог позивача.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.
Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 11, 159, 160, 167, 184, 195, 1951, 196-198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, колегія судів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Єнакіївського міського суду Донецької області від 23 січня 2012 року по адміністративній справі № 2а-5929/11/0517 - залишити без задоволення.
Постанову Єнакіївського міського суду Донецької області від 23 січня 2012 року по адміністративній справі № 2а-5929/11/0517 - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання ухвали у повному обсязі.
У повному обсязі ухвала складена 12 березня 2012 року.
Головуючий суддя М.В. Бишов
Судді В.А. Шальєва
Д.В. Ляшенко