Справа № 206/1881/2012
(1/206/103/2012)
П О С Т А Н О В А
20.04.2012
Замостянський районний суд м. Вінниці
в складі: головуючого -судді Шлапак Д. О. ,
при секретарі Дерун А.С. ,
підсудної ОСОБА_1,
захисника підсудної ОСОБА_2,
потерпілої ОСОБА_3
представника потерпілої ОСОБА_4
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Вінниці, громадянки України, українки, з середньою освітою, непрацюючу, одружену, на утриманні має неповнолітню дитину та мати інваліда І гр., проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судиму, у вчинені злочину, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України,-
Встановив:
Згідно пред'явленого, в порядку ст. 27 КПК України, обвинувачення ОСОБА_1 09 липня 2011 року о 18 год. 30 хв., ОСОБА_1 зайшла в приміщення кухні загального користування в будинку АДРЕСА_1, де ОСОБА_3 разом зі своїми сусідами ОСОБА_5 та ОСОБА_6 святкували день народження ОСОБА_5 На грунті неприязних відносин з ОСОБА_3, з приводу користування кухнею, коридором, санвузлом та балконом, тобто приміщеннями загального користування, ОСОБА_1 почала висловлюватись в адресу ОСОБА_3 нецензурною лайкою та погрожувати фізичною розправою. Після цього ОСОБА_1 підбігла до ОСОБА_3, схопила за волосся і, нахиливши до низу голову ОСОБА_3, почала наносити по ній удари коліном, надалі руками та ногами наносила удари по тулубу. Після чого вирвала з електродуховки металеву ручку та нанесла ряд ударів по правій руці ОСОБА_3
В результаті протиправних дій ОСОБА_1, ОСОБА_3 були спричинені тілесні ушкодження у виді: синців на плечі та тильній поверхні правої кістки, саден на правому передпліччі, які згідно акту судово-медичного дослідження № 1837 від 11.07.2011 року відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
Дії ОСОБА_1, судом кваліфіковано за ст. 125 ч. 1 КК України -умисне легке тілесне ушкодження.
В судовому засіданні, до початку розгляду справи по суті, підсудна звернулася до суду з письмовим клопотанням про звільнення її від кримінальної відповідальності згідно акту амністії, оскільки на її утриманні перебуває мати інвалід І гр., яка досягла 70-ти річного віку та малолітня дитина 2003 року народження.
Захисник підсудної підтримала клопотання своєї підзахисної та просила його задовольнити.
Потерпіла та її представник не заперечили проти задоволення клопотання та звільнення підсудної від кримінальної відповідальності.
Заслухавши пояснення підсудної, врахувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підсудної не суперечить чинному законодавству та підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про амністію у 2011 році»від 28.07.2011 року звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України:
в) осіб, не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, або дітей-інвалідів незалежно від їх віку.
Згідно ст. 6 вищенаведеного Закону звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які підпадають під дію статті 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до ст. 8 даного Закону питання про застосування амністії суд вирішує за власною ініціативою, ініціативою прокурора, органів дізнання та досудового слідства, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого, підсудного чи засудженого, їх захисників чи законних представників.
б) осіб, кримінальні справи та матеріали про злочини яких перебувають у провадженні судів і до набрання чинності цим Законом не розглянуті, а також осіб, кримінальні справи про злочини яких розглянуто, але вироки не набрали законної сили, - за ініціативою суду або за заявою самої особи, її захисника чи законного представника;
Стаття 12 дія цього Закону поширюється на осіб, які вчинили злочини до дня набрання ним чинності включно.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, раніше не судима, вчинила злочин в 09 липня 2011 року, тобто до дня набрання чинності Законом України «Про амністію у 2011 році»від 28.07.2011 року, за який передбачено покарання не суворіше ніж виправні роботи, тобто злочини є невеликої тяжкості, а тому підсудна підпадає під дію ст. 1 п. в) вказаного закону, як така, що на утриманні має малолітню дитину 2003 року народження, що підтверджується матеріалами кримінальної справи, а саме копією свідоцтва про народження (а.с.32).
Крім того, судом встановлено, що на момент скоєння злочину підсудною діяв Закон України «Про застосування амністії в Україні»від 01.10.1996 року, тому вважає за можливе закрити дану кримінальну справу із застосуванням вищенаведеного законодавчого акту.
Відповідно до вимог ст. 28 КПК України та роз'яснень, що містяться у п. 7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1989 р. «Про практику застосування судами України законодавства про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином і безпідставно нажитого майна»у разі закриття справи з передбачених законом підстав, цивільний позов не розглядається, вимоги позивача про відшкодування шкоди в цьому разі можуть бути вирішені в порядку цивільного судочинства.
За викладених обставин суд вважає за необхідне роз'яснити потерпілій ОСОБА_3 право пред'явити позов про відшкодування шкоди в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та ст. 1 п. є, ст.ст. 6, 8, 12 Закону України «Про амністію у 2011 році»від 28.07.2011 року, ст. 86 КК України та ст. 28, 248 КПК України, суд, -
Постановив:
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності внаслідок акту амністії - Закону України «Про амністію у 2011 році»від 28.07.2011 року.
Кримінальну справу відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Вінниці, громадянки України, українки, з середньою освітою, непрацюючу, одружену, на утриманні має неповнолітню дитину та мати інваліда І гр., проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судиму, у вчинені злочину, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України -закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області, через Замостянський районний суд м. Вінниці протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя: