Справа № 2-1665/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2007 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у
складі:
головуючого - судді Ізмайлова І.К., при секретарі - Семеновій Я.Ю., за участю перекладача - ОСОБА_3. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини, суд, -
встановив:
10 квітня 2007 року позивачка звернулася з позовом до суду, в якому просила стягнути аліменти з відповідача на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, у розмірі 1/2 частини зі всіх видів заробітку щомісяця, починаючи з моменту подачі позовної заяви до досягнення дитиною повноліття.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що до 25 липня 1991 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Відповідач записаний батьком дитини, на цей час вони мешкають окремо, відповідач життям дитини не цікавиться і матеріальну допомогу не надає.
Відповідач позов визнав частково, не заперечуючи проти самого позову заперечував проти розміру позовних вимог, вважаючи стягнення 1/2 частини від його заробітку на утримання дитини необґрунтованим, тому, що немає постійного заробітку.
Заслухавши сторони, перевіривши обставини справи, суд вважає необхідним позов задовольнити частково, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що сторони по справі перебували у зареєстрованому шлюбі до 25 липня 1991 року, що підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу.
Сторони мають неповнолітню дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, батьком якого є відповідач, що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини.
Дитина проживає з позивачкою, а відповідач у справі матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, є працездатним, аліментних зобов'язань перед іншими особами немає.
У відповідності зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
З огляду на викладене, матеріальне становище дитини і відповідача, у силу ст. 182 Сімейного кодексу України, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з відповідача на користь позивачки суд стягує аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту подачі позовної заяви до досягнення дитиною повноліття.
Виходячи з вимог ст. 88 ЦПК України суд стягує з ОСОБА_2судовий збір в доход держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7, 5 грн. на користь Територіального управління державної судової адміністрації у Харківській області.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 17, 27, 31, 60, 61, 88 ЦПК України, ст. ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, на користь ОСОБА_1аліменти на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження в розмірі 1/4 частини щомісяця від усіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10 квітня 2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2судовий збір на користь держави в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 7, 5 грн. витрат технічно-інформаційне забезпечення розгляду справи на користь Територіального управління державної судової адміністрації у Харківській області, код 26281249, Банк одержувач: УДК у Харківській області, МФО 851011, р/р 35225007000164, Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.