Справа №2-193/2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2007 року смт Демидівка
Демидівський районний суд Рівненської області
одноособово суддя П.Г.303уля
при секретарі Л.С. Ковальській,
провівши у відкритому судовому засіданні заочний розгляд цивільної справи за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу , -
ВСТАНОВИВ:
У позовній заяві ОСОБА_1 просить розірвати шлюб з відповідачем, зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1.
В обгрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що від шлюбу мають доньку Марію - 21 серпня 2002 року народження. За час спільного проживання відповідач часто зловживав спиртними напоями, вчиняв сімейні дебоші. Протягом останніх шести років вони з відповідачем проживають окремо, шлюбних відносин не підтримують, тому рахує, що шлюб який існує лише юридично, необхідно розірвати.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 3аявлені позовні вимоги підтримала повністю з тих же підстав і наполягає на розірвані шлюбу, оскільки, чоловік ніяких дій для збереження сім'ї не вживає. Насьогодні вони з відповідачем шлюбних відносин не підтримують.
Відповідач ОСОБА_3 в зал судового засідання не з'явився і про причини своєї неявки суду не повідомив, хоча був належно повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджують розписки про отримання повістки /а.с. 11, 13/.
Відповідно ч. 1 до ст. 224 ЦП К України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Оскільки відповідач двічі не з'явився на судовий розгляд справи і про причини неявки не повідомив, хоча був завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи в суді, що стверджується показаннями позивачки та розписками відповідача про отримання судових повісток /а.с. 11, 13/. Позивачка не заперечує проти заочного розгляду справи, тому суд рахує за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши показання позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Сторони тривалий період часу проживають роздільно, шлюбні відносини подружжя не підтримує, заходи для збереження сім'ї сторонами не вживаються, шлюбні стосунки фактично припинені.
На думку суду подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї є неможливим.
Враховуючи обставини справи, а також те, що на утриманні позивачки знаходиться неповнолітня дитина, суд вважає за необхідне витрати пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС покласти на відповідача, звільнивши від вказаних витрат позивачку.
На підставі статей 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10,
60, 212, 213, 214, 215, 224-228 ЦПК України, -
РІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу- задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1.
Витрати, пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян в сумі 17 (сімнадцять) гривень покласти на ОСОБА_2.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд шляхом поданням в десятиденний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути також оскаржено без подачі заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.
Заочне рішення суду набирає законної сили в разі неподання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк по закінченні цього строку. В разі подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк, а в подальшому неподання апеляційної скарги рішення суду набирає законної сили по закінченні десятиденного строку, а також у разі незадоволення апеляційної скарги апеляційним судом - з моменту проголошення ухвали апеляційного суду.