Cправа № 2 - 2770
2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
26 грудня 2007 року Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого - судді Верьовочнікова В.М.
при секретарі - Казьміровій М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом і просила розірвати шлюб, зареєстрований Жмеринським міським відділом РАЦС 11.09.2001 року між нею та ОСОБА_2., посилаючись на те, що їх сім'я існує формально і відновити подружні стосунки неможливо.
В попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги. Пояснила, що подружні стосунки і ведення спільного господарства з відповідачем через постійні сварки та суперечки припинені остаточно і вона не бажає примирення з ним. Вказала, що вона не є вагітною та не має дитини віком до одного року.
Відповідач ОСОБА_2., належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, до суду подав письмову заяву, в якій позов визнав повністю та не заперечував проти розірвання шлюбу з позивачкою, просив справу розглянути у його відсутність.
Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у даній справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.4 ст.130 ЦПК України у разі визнання позову ухвалення рішення проводиться в порядку, встановленому, зокрема, ст.174 цього ж Кодексу. Відповідно до вимог ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дитини, що мають істотне значення.
В судовому засіданні установлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_1 (а.с.9); згідно пояснень позивачки спільне життя і ведення господарства з відповідачем припинено і вона не бажає їх примирення, неповнолітніх дітей сторони не мають; обставин щодо неможливості пред'явлення позову про розірвання шлюбу судом не встановлено, тому позов підлягає до задоволення, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам позивачки.
Спору про майно між сторонами не заявлено.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Судові витрати, пов'язані із оформленням свідоцтва про розірвання шлюбу слід покласти на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 5, 8, 15, 57, 60, 61, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст.105, 110, 112 СК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Жмеринським міським відділом РАЦС 11.09.2001 року за актовим записом №207.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2. 17 гривень державного мита в доход держави, ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.
Рішення набуває законної сили після закінчення строків на його оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана апеляційному суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання останньої, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
С У Д Д Я